All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
 Post subject: Caliban
PostPosted: Sat May 14, 2005 11:46 am 
Soul Reaver

Još jedan metalcore...

4 albuma, split i EP. Imam sve osim tog EP-a.
Ovi noviji albumi su malo lošiji, postali su commercial-emo.
Bio sam na koncertu, tad još nisam ni jednu stvar pa me nisu mogli oduševit.
Zadnji album je pljuga (i spotovi). Shadow Hearts je dobar, Vent nisam poslušao a A Small Boy And A Grey Heaven baš preslušavam i zakon mi je.
Split sa Heaven Shall Burn je jaaako dobar.
Imam majicu. :party05:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 15, 2005 2:32 pm 
Soul Reaver

meni su totalna kenja. sve mi užasno vuče na neko emo - oh i so wanna cut myself - preseravanje, a od tog dobivam probavne smetnje. a mjuza im je skroz neoriginalna, zvuče ko kopija sveg živog.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 15, 2005 2:46 pm 
Soul Reaver

ananga wrote:
sve mi užasno vuče na neko emo - oh i so wanna cut myself - preseravanje

Poslušaj prvi album, nije emo.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 15, 2005 3:13 pm 
Soul Reaver

ajd dobro...slušala sam samo ovaj zadnji i taj mi je bezveze, makar su live skroz oke zvučali. bum nabavila prvi onda.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 15, 2005 3:34 pm 
Soul Reaver

ananga wrote:
ajd dobro...slušala sam samo ovaj zadnji i taj mi je bezveze.

Zadnji niš ne valja. A tek spotovi... pfuj.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 15, 2005 6:39 pm 
Addict

Smeče od benda,ništa posebno,gadi mi se,a ja ga svrstavam u ove novije valove moderne metal glazbe kojoj je mjesto u smeču!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 15, 2005 11:49 pm 
Soul Reaver

Alan A. wrote:
ananga wrote:
ajd dobro...slušala sam samo ovaj zadnji i taj mi je bezveze.

Zadnji niš ne valja. A tek spotovi... pfuj.

hehe, vidla sam jedan spot, fino sam se nasmijala. kaj je najgore, upoznala sam pjevača i tip je uvjeren da je njihova glazba originalna i da su im tekstovi jako duboki i neznamkajsvene!!! :lol: :lol: :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun May 15, 2005 11:52 pm 
Soul Reaver

ananga wrote:
upoznala sam pjevača i tip je uvjeren da je njihova glazba originalna i da su im tekstovi jako duboki i neznamkajsvene!!!

Još gore je to kaj si lik misli da sam ja neki fan... Na koncertu je cijelo vrijeme gledao u mene u očekivanju da ću se uživit... A ja bezveze kupio majicu njihovu. :lol: :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon May 16, 2005 4:29 pm 
Soul Reaver

hahaha! oh, evo, još malo pederluka:

Image

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 17, 2005 10:55 pm 
Soul Reaver

Evo, da ne otvaram petsto topica o metalcore bendovima, ukratko da opisem koje sam cuo dosad
(btw – za neke nisam siguran da su metalcore, ali cu ih navesti):

All Shall Perish – mislim da im je Hate, Malice, Revenge debi album, i to jako dobar. Iako oni vise vuku na brutal death…

All That Remains – This Darkened Heart je dobar, cak mogu reci i odlican. Ne dosadi brzo… :D

As I Lay Dying – imam 2 cda, zadnji cd je dobar. Najbolja mi je pjesma 94 hours, koja razbija sa abnormalno brzom bas pedalom. Vrijedi poslusati.

Avenged Sevenfold – imam Waking The Fallen (imam i video od ove pjesme). Dobra mi je jedna pjesma, Unholy Confessions, ostale nisam bas puno slusao…

Bleeding Through – dosta dobar bend, zadnji album je dobar, cak jedan od boljih metalcore cda. Najbolja pjesma mi je Love Lost…, On Wings Of Lead i jos neke…

Bloodshoteye – metalcore / grind, imam 3 pjesme, koje su dosta dobre, na jednoj pjesmi gostuje vokal iz Lamb Of God. Pokusavam nabaviti zadnji cd, Without Any Remorse. Hm, cura dobro urla… :D

Caliban – imam neke prijasnje albume koji su koliko toliko dobri, zadnji album im je bas bezveze, svaka je pjesma skoro ista, dobra mi je jedino The Beloved and The Hatred (imam i spot, koji je pusiona, pogotovo sa onim pjevacem koji ima blesav glas i radi blesave face…). Ne pomaze ni sto je album producirao Anders Friden, ma znate koji je taj… :wink:

Cataract – vrlo dobar thrash / metalcore band, ako se ne varam iz svicarske. Imam jedan cd, With Triumph Comes Loss, koji je odlican, jedan od boljih. Must have.najbolje pjesme – hm, vecina…

Chimaira – imam sve njihove albume. Prvi je neki ep koji je jako dobar, drugi je cisti numetal, cak i meni koji sam slusao numetal se nije svidio, a zadnji je ono ok, ali nakon par slusanja dosadi. Najbolje pjesme Power Trip, The Impossibility Of Reason, Army Of Me,…

Damageplan – side project Vinnieja i Dimebag Darrela (r.i.p.). cd je prosjecan, ima dobrih pjesmama sa dosta gostiju, kao sto su Corey (Slipknot), Zakk Wylde i jos nekim (ja mislim…). Najbolje pjesme su mi Breathing New Life i Explode.

Darkest Hour – kao i Caliban, imam par njihovih prijasnjih albuma koji su ok, ali zadnji mi je predosadan, iako ima mnogo gostiju (Tomas Lindberg (ex-At The Gates), Anders Bjorler (The Haunted), Peter Witchers (Soilwork), Marcus Sunesson (The Crown) ).

Dead To Fall – imam zadnji cd, Villainy And Virtue. Nisam jos stigao poslusati, ali po onom sto sam nabrzake cuo, moglo bi biti nesto…

Deadsoil – bezveze, imam 2 pjesme i ne svidjaju mi se. Cd mi se niti ne nabavlja…

Diecast – vrlo dobar bend, imam zasad samo Day Of Reckoning, a Tearing Down The Blue Skies vec ocajno trazim. Imam jedan spot, Rise and Oppose, koji je lud, a i pjesma nije losa…

Full Blown Chaos – Cuo sam da dosta dobro govore o njima, pa pokusavam nabaviti njihov zadnji album. Imam samo spot za pjesmu Apocalypse, koji je prebrutalan.

God Forbid – thrash / metalcore, dobar bend. Zadnji album Gone Forever je dosta dobar, imam sve albume, ali zadnji mi je najbolji. Najbolje pjesme Better Days, Antihero, Washed Out World…

Gutworm – death / metalcore. Dobar bend, imam jednu pjesmu What You Are, kao i video. Cd se pokusava nabaviti…

Heaven Shall Burn – Zadnji album Antigone se malo ponavlja, ali je dosta dobar. Lyricsi su malo nesmisleni, ali ajde… Najbolja pjesma The Weapon They Fear, Strassenkampf…

Killswitch Engage – jedan od najdrazih metalcore bendova. Svi cdi su odlicni, najbolje pjesme su mi My Last Serenade, Rose Of Sharyn, The End Of Heartache, Fixation Of The Darkness… obavezno nabaviti

Lamb Of God – svi cdi su dobri, New American Gospel i Ashes Of The Wake su mi najbolji. Najbolje pjesme Black Label, 11th Hour, Blood Junkie, As The Palaces Burn, Laid To Rest, Now You`ve Got Something To Die For…

Martyr AD – imam jedan album (ne znam koji) koji je dosadan. Cuo sam jednu pjesmu, American Hollow sa zadnjeg albuma (On Earth As Is It In Hell), pa ga sad pokusavam nabaviti.

Shadows Fall – odlican bend, imam skoro sve cde, najbolji mi je zadnji The War Within, na kojem su sve pjesme odlicne. Obavezno nabaviti.

The Agony Scene – imam zadnji album, The Darkest Red. Zvuci kao mjesavina Martyr AD-a, Slipknot-a i jos nekih bendova. Nakon par slusanja dosadi…

The Red Chord – imam 2 cda, novi Client i predzadnji Fused Together In Revolving Doors . bolji mi je predzadnji, ovaj zadnji je totalan kaos. Vrijedi poslusati…

Throwdown – hm, imam jedan cd, Haymaker. Malo je dosadan, jedna pjesma mi je dobra, Forever. Vokal podsjeca na Phila Anselma, ali cd se jednostavno ponavlja…

Unearth – dobar bend, odlican cd The Oncoming Storm. Dosta solaza, dobre melodije. Jedna od karakteristika im je da upotrebljavaju gitare sa 7 zica, i da znaju svirati na njima, a ne kao Korn… :wink:

Walls Of Jericho – imam jedan cd, All Hail The Dead.imaju zenski vokal. Dosadan cd, dobra mi je jedna pjesma. Dosadi brzo…

Watch Them Die – imam jednu pjesmu, Torn Pages. Cd se ne trudim nabaviti, nisu mi bas bogzna sta…

Winter Solstice – imam novi cd, The Fall Of Rome. Jednom rijecju: sranje. Vokal stalno urla nepovezano, ma bezveze. Nije vrijedno nabavljati…

Zao – christian metalcore (??). imam zadnji cd, Funeral Of God. Hm, dobar, jedino sto ne mogu razaznati gitare od previse klonk – klonk basa. Dosadno…

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 17, 2005 10:57 pm 
Soul Reaver

ananga wrote:

<pikčr>

hm, sta je moderno da decki farbaju nokte, jel, pogotovo metalci (ako se mogu tako nazvati... :roll: ) :?:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 17, 2005 10:58 pm 
Soul Reaver

Trifixion wrote:
Walls Of Jericho – imam jedan cd, All Hail The Dead.imaju zenski vokal. Dosadan cd, dobra mi je jedna pjesma. Dosadi brzo…

Why Father? Neloša stvar.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 18, 2005 9:07 am 
Soul Reaver

Trifixion wrote:
ananga wrote:

<pikčr>

hm, sta je moderno da decki farbaju nokte, jel, pogotovo metalci (ako se mogu tako nazvati... :roll: ) :?:

naravno, kaj ne pratiš trendove i modu? :shock: mislim da je imao i diskretni eyeliner, ali je slika skurčene kvalitete, pa se ne kuži...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 18, 2005 9:33 am 
Soul Reaver

ananga wrote:
Trifixion wrote:
ananga wrote:

<pikčr>

naravno, kaj ne pratiš trendove i modu? :shock: mislim da je imao i diskretni eyeliner, ali je slika skurčene kvalitete, pa se ne kuži...

NO COMMENT... :shock:

:lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Mar 27, 2006 2:11 am 
Crusader

iman jedan njihov album i ok su mi....al privrženija san as i lay dyingu.... :oops:

Image

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]