All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 168 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Next
Author Message
 Post subject: Pehizam
PostPosted: Wed May 04, 2005 12:07 pm 
Soul Reaver

Vjerujete li u lošu sreću? vjerujete li da se nešto dogaća samo srećom ili je to samo niz povezanih i logičnih događaja ma koliko čudni bili?? Imate li dana kada ama baš ništa ne ide kako treba i onda to zanivate lošom srećom ili pehom??

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 12:37 pm 
Soul Reaver

Ne vjerujem, ali ponekad neka loša situacija fakat izgleda kao da se cijeli svijet okrenuo protiv tebe.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 12:44 pm 
Soul Reaver

Ne vjerujem u good luck/bad luck.
Prekjucer mi je bus pobjego pred nosom i morala sam pjesacit pola sata.Nisam na to gledala kao bad luck nego jednostavno da sam se pozurila,stigla bi.Znaci sama sam kriva za to.
Al slazem se s Alanom.Nekad kad imas stvarno bad day,izgleda ko da se cijeli svijet okrenuo protiv tebe.

uteraj mi, uteraj kola u garazu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 12:47 pm 
Soul Reaver

eh..a kada se 5-6 situacija desi u jako malom razmaku ili još bolje, jedna za drugom...zamilsi da ti je pobjego bus..ideš pješke i padne kiša..taman naiđe auto i poprska te i samim time poprska papire koje imaš u ruci koji su od iznimne važnosti (recimo neki seminar) a bi na kraju pala u lokvu i zakasnila na predavanja na kojem si morala izlagati taj tvoj rad...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 12:52 pm 
Dread Knight
Dread Knight

sreća je relativan pojam. katkad imam dobar dan, katkad ne.

Image
Image
Hawk Designs - Web design | Web development | Web hosting | SEO

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 1:00 pm 
Soul Reaver

Pobjego mi je bus->ja sam kriva,da sam se pozurila,nebi.
Pocela je kisa->tu nista nemogu,jednostavno je pocela padat.
Naisao auto i poprskao me->idiot me vidio i namjerno me poprskao,isto nema veze s bad luck.Ima veze s tim da su neki ljudi debili i uzivaju u tudoj nesreci.
Papiri->Zasto bi papire nosila u ruci ako pada kisa,pa valjda bi ih sklonila pod majicu ili negdje.Glupa sam ako sam ih pokisi nosila u ruci i nisam ih sklonila a znam koliko su vazni.
Pala sam u lokvu->da gledam di hodam,nebi pala.
Zakasnila na predavanja->tu se vracamo na pocetak price i vidimo da mi je pobjego bus a da sam se pozurila,stigla bi na bus i nebi zakasnila na predavanja.

Vidis?Za sve postoji logicno objasnjenje i to nema veze sa srecom.
Ne vjerujem u takve stvari.Mislim da covijek sam upravlja sa svojim zivotom i moze birati koje ce stvari napraviti a koje nece.
I sta je najvaznije,mora nauciti snositi posljedice.

U mom slucaju,pobjegao mi je bus,smocila sam se,jos me idiot poprskao,drzala sam papire u ruci dok je padala kisa i zakasnila na predavanja.Sama sam si kriva sta nisam pazila.

uteraj mi, uteraj kola u garazu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 2:22 pm 
Addict

Sve je varijabilno,a ne da li je!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 2:29 pm 
Addict

Ja bi se složila s Naikeleom. :P

Mislim da sve ovisi o nama, a bad luck je samo isprika kada nešto sjebemo, ili netko drugi. I NEMA PEHIZMA; TO JE SVE U TVOJOJ GLAVI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 2:58 pm 
Soul Reaver

hm...
ja vjerujem da kad mi dan loše počne da će tako i završiti..
odnosno, ako mi se samo jedna loša stvar dogodi ja sam uvjerena da će taj cijeli dan biti katastrofa i onda se povučem u sebe i ništa ne radim...
it's gonna be better tomorrow.. :D

ja zbilja vjerujem u peh i lošu sreću..
nikad sebe ne okrivljavam..
možda je to malo krivi pristup ali kaj ja mogu kad vjerujem u to...

iako mi se nekad zbilja zna dogoditi da mi se sreća 5 puta okrene u jednom danu...ali hm....ja i dalje vjerujem da kad krene naopako da će tako biti puna 24 sata....

With doubt, with pain, with trust is ...pain...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 3:01 pm 
Maradeur

ma vi govorite o banalnim stvarima....slazem se da u sitnicama nema sad vise/manje srece-nesrece...ali nemozete reci da neki ljudi u zivotu nemaju vise srece od drugih.na neke stvari mi nemozemo utjecati. primjer.neko se rodi u bogatoj obitelji neko u siromasnoj.koliko puta je zivot laksi bogatom?onaj siromasni mora dusu ostavljat radeci ko majmun da bi pokusao postici nesto vise(naravno ako to uopce zeli) dok je bogatom sve vec na pladnju.ima milijun takvih primjera.stvar je samo sto ne treba na to tako gledati.treba napraviti nekakv kompromis sa samim sobom, vidjeti sto zelis u zivotu i teziti svojim ciljevima i izbjegavati ljude koji ne shvacaju. ma uostalom neda mi se pisat o ozbiljnim temama sumnjam da to ionako iko cita....pozdraf :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 3:06 pm 
Maradeur

Siren wrote:
Ja bi se složila s Naikeleom. :P

Mislim da sve ovisi o nama, a bad luck je samo isprika kada nešto sjebemo, ili netko drugi. I NEMA PEHIZMA; TO JE SVE U TVOJOJ GLAVI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nedo slazem se.neke stvari su u nasoj glavi.nekad izadju van, nekad ostanu unutra.ali ne sve.ima i onih koje su nam date bez izbora.sve ovisi o zivotnoj okolini u kojoj jesmo.guns dont hurt people.people hurt people.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 3:11 pm 
Soul Reaver

Quote:
ima i onih koje su nam date bez izbora

i ne možeš ih zanemarivati jer se kad-tad moraš s tim suočit...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 3:12 pm 
Addict

pa ista stvar ko i sa jako sretnim danima kad svi ateisti na trenutak zakljuce da ipak ima Boga :lol:
hocu rec: isto tak se moze desit da u jednom danu dozivis vise srece neg u cijeloj godini, a da nemas osjecaj da to zasluzujes... nisi zasluzan za to kaj je profa snizila kriterije u ocjenjivanju testa, kaj te netko pozvao van jer se zaljubio, a usput je bas onakvo vrijeme kakvo tebi pase... i bas danas su svi u kuci dobre volje, ne moras se svadat s njima i na telki je tvoj najdrazi film... da sad ne pocnem o nagradnim igrama i tak to...
s druge strane postoje situacije kakve ste vi opisali... ali ak obje mogucnosti postoji... jel se isplati da se zalimo?

ja bi rekla da je sreca naprosto skup posljedica naseg nacina zivota, svega sto radimo, slozen na nacin na koji mi ne mozemo utjecati.
a sad tko to slaze... svatko ima svoj odgovor, to ovisi o religijeskoj (ne)opredjeljenosti.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 3:15 pm 
Maradeur

ma treba zivot zgrabit za sise i silovat 8)
bas se sjetih necega iz sotonisticke biblije ma koliko god ona bila smijesna...treba se rijesit emocionalnih vampira tj. osoba koje crpe zivot iz tebe i okrenut se onome sto ti daje nove perspektive,novi pogled na zivot, inspiraciju i nesto u cemu mozes napredovati i razvijati se.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 04, 2005 3:19 pm 
Soul Reaver

pa ne vjerujem baš pretjerano u taj cijeli sreća/nesreća deal, ali stvarno ima dana kada mi apsolutno nikaj ne ide. makar, u 99% slučajeva to je moja krivica, a ne neka urota kozmosa jer se desi da budem neispavana ili živčana i onda ne uspijevam napraviti stvari koje u normalnim okolnostim mogu i žmirečki, to me još više naživcira, pa zeznem još nekaj and so on...

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 168 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]