All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Mon Oct 29, 2007 7:59 pm 
Soul Reaver

Žuži Jelinek

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 29, 2007 8:00 pm 
Soul Reaver

:shock: :shock: Lažeš!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 29, 2007 8:01 pm 
Soul Reaver

da ne

Sad si se vratila po vitrinu,mars u picku materinu
nemoj mi plakati na pragu,da mi vrata ne pokupe vlagu

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Oct 29, 2007 8:02 pm 
Soul Reaver

onda je niče al mislim da je i voltaire :o a to i ja kažem :o

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 05, 2007 1:47 am 
Soul Reaver

priznajem na neki način postojanje nekog višeg bića... bez obzira što teorija kaosa pokriva ovo područje (slučajni nastanak i sl...) al iz čiste nade da nije sve slučajnost...

ali da se klanjam nekom bogu... nikada pa ni onda... a pogotovo ne rimo-katoličkoj crkvi i tome što oni predstavljaju

Amen!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 05, 2007 1:53 am 
Soul Reaver

lunaleea wrote:
đizs, koja rasprava na početku.. moj stari je ateist pa nije četnik (ovo drugo ne želim komentirat, mislim, ogavno), a i svako ima pravo na izbor, ne?!

joj daj se osvrni na topic bolje vidiš da je zajebancija i interna fora.

With doubt, with pain, with trust is ...pain...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Nov 05, 2007 1:54 am 
Maradeur

j3$u$_$@v3$ wrote:
priznajem na neki način postojanje nekog višeg bića... bez obzira što teorija kaosa pokriva ovo područje (slučajni nastanak i sl...) al iz čiste nade da nije sve slučajnost...

Teorije ne pokrivaju ništa osim ljudskog nezadovoljstva neznanjem. Čovjek ne zna, a to ne podnosi. Onda počne pretpostavljat, potezat hipoteze koje proizlaze samo iz jedine logike koju prihvaća, i onda nastanu zgodne teorije. Međutim, svaka guzica ima teoriju. Jedino čvrsto znanje se cijeni. A ne može se reći da čovjek zna što se dogodilo milijardama godina prije njegovog postojanja, i koji su kemijski procesi u svemiru pokrenuli sami početak. To je besmisleno istraživati.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Nov 09, 2007 2:46 pm 
Soul Reaver

Arapaho wrote:
da nije voltaire 8)
je,to je bio on :) ....a evo i jedan zanimljiv spejs: http://www.myspace.com/ateizam

Profile  

Post subject: Re:
PostPosted: Sun Apr 18, 2010 10:48 am 
Unplugged

Morfium wrote:
Ko je ono reko:"Da nema boga,trebalo bi ga izmisliti"?

To mi smeta,eto religija nesmije biti politički objekt niti subjekt,ustvari ni nesmije biti u politici.Pročitao sam u jednoj vrlo pametnoj knjizi da su sve top 20 religije,tj. sve religije desnog puta i većina religija lijevog puta izmišljene od kraljeva,političara i sličnih.Ustvari rekao bih da je kršćanstvo u rimskom carstvu uspjelo samo zato što je strana u građanskom ratu koja je podržavala kršćanstvo pobijedila.Cijeli novi zavjet je napisan od rimskih plemića i sličnih,a 90% starog zavjeta je napravljen od Izraelskih kraljeva i njihovih svećanika(tzv. Levita).Preko 50 ''bogova'' imaju rođendan 25.12 a tih istih preko 50 su umrli na ''veliki petak'' i onda uskrsli za tri dana.Za nazaret koji je spominjan u polovici novog zavjeta nema arheoloških dokaza da je postojao u Isusovo vrijeme,nego najraniji pronalasci su iz 3.st. poslije krista,a podsjetimo se da je jedno stoljeće kasnije Kršćanstvo bilo prihvaćeno od Rimske politike.Pa nisu Rimski političari LUDI da ga prije prihvaćanja ne preoblikuju u njima prihvatljivu verziju.
To je sve jedna velika svjetska zavjera u kojoj su preko 95% religija koje danas postoje.

Također,ja se slažem da se sve nadnaravno može i bude objasnilo od znanosti,možda ne niti za 50 godina ali za 1000 bude.

A šta se tiče smrti...ne vjerujem da postoji zagrobni život.Ako ne želiš žalit u starosti za životom moraš tijekom života ostvarit sve kaj si htio.Usput rečeno,očekujem da će znanost do 2050 biti dovoljno razvijena da nam faktičnu besmrtnost(UN procjenjuje da će se znanost u toj godini svakih 12 sati za duplo razvit),sada se pitate kako?Izumit će stroj koji će vam sve iz živčanog sustava presnimit na hard disk(uostalom već i danas postoje strojevi kojima se može kontrolirati mislima,a li sve je to još u povojima i u Japanu),presnimit će sve,cijelu vašu svijest i sva pamćenja i cijelo znanje i u slučaju smrti će to sve jednostavno premjestit sa hard diska na jednog klona koji je do sada bio ''prazan''.Jest da će vaše tijelo biti mrtvo,ali će vaša svijest i dalje postojati(malo paradoksalno ali tako bude).Još ćete moći birati starost tog vašeg klona,tako da ćete moći početi kao beba ali i kao starac i karakteristike tijela ćete moći birati...Štoviše imati ćete i takvo ''klonsko'' osiguranje,gdje bi npr. svakih mjesec dana išli na presnimavanje živčanog sustava tako da u slučaju smrti čim manje novih sjećanja i znanja izgubite.Istina da ako ćete biti na presnimavanju npr. 1.4. a imati automobilsku nesreću 30.4. da ćete izgubit 30 dana,ali jbg. bar ste besmrtni.

Profile  

Post subject: Re: Re:
PostPosted: Mon May 03, 2010 9:44 am 
Soul Reaver

chaoswarrior wrote:
Morfium wrote:
Ko je ono reko:"Da nema boga,trebalo bi ga izmisliti"?

To mi smeta,eto religija nesmije biti politički objekt niti subjekt,ustvari ni nesmije biti u politici.Pročitao sam u jednoj vrlo pametnoj knjizi da su sve top 20 religije,tj. sve religije desnog puta i većina religija lijevog puta izmišljene od kraljeva,političara i sličnih.Ustvari rekao bih da je kršćanstvo u rimskom carstvu uspjelo samo zato što je strana u građanskom ratu koja je podržavala kršćanstvo pobijedila.Cijeli novi zavjet je napisan od rimskih plemića i sličnih,a 90% starog zavjeta je napravljen od Izraelskih kraljeva i njihovih svećanika(tzv. Levita).Preko 50 ''bogova'' imaju rođendan 25.12 a tih istih preko 50 su umrli na ''veliki petak'' i onda uskrsli za tri dana.Za nazaret koji je spominjan u polovici novog zavjeta nema arheoloških dokaza da je postojao u Isusovo vrijeme,nego najraniji pronalasci su iz 3.st. poslije krista,a podsjetimo se da je jedno stoljeće kasnije Kršćanstvo bilo prihvaćeno od Rimske politike.Pa nisu Rimski političari LUDI da ga prije prihvaćanja ne preoblikuju u njima prihvatljivu verziju.
To je sve jedna velika svjetska zavjera u kojoj su preko 95% religija koje danas postoje.

Također,ja se slažem da se sve nadnaravno može i bude objasnilo od znanosti,možda ne niti za 50 godina ali za 1000 bude.

A šta se tiče smrti...ne vjerujem da postoji zagrobni život.Ako ne želiš žalit u starosti za životom moraš tijekom života ostvarit sve kaj si htio.Usput rečeno,očekujem da će znanost do 2050 biti dovoljno razvijena da nam faktičnu besmrtnost(UN procjenjuje da će se znanost u toj godini svakih 12 sati za duplo razvit),sada se pitate kako?Izumit će stroj koji će vam sve iz živčanog sustava presnimit na hard disk(uostalom već i danas postoje strojevi kojima se može kontrolirati mislima,a li sve je to još u povojima i u Japanu),presnimit će sve,cijelu vašu svijest i sva pamćenja i cijelo znanje i u slučaju smrti će to sve jednostavno premjestit sa hard diska na jednog klona koji je do sada bio ''prazan''.Jest da će vaše tijelo biti mrtvo,ali će vaša svijest i dalje postojati(malo paradoksalno ali tako bude).Još ćete moći birati starost tog vašeg klona,tako da ćete moći početi kao beba ali i kao starac i karakteristike tijela ćete moći birati...Štoviše imati ćete i takvo ''klonsko'' osiguranje,gdje bi npr. svakih mjesec dana išli na presnimavanje živčanog sustava tako da u slučaju smrti čim manje novih sjećanja i znanja izgubite.Istina da ako ćete biti na presnimavanju npr. 1.4. a imati automobilsku nesreću 30.4. da ćete izgubit 30 dana,ali jbg. bar ste besmrtni.

Too long; didn`t read.
Iz prvih par redova predpostavih da si gledao Zeitgeist, pa sam
odustala. :lol:

Profile  

Post subject: Re: ateizam
PostPosted: Mon May 10, 2010 6:55 pm 
Soul Reaver

nego sta 8) to ti je ko da umjesto da procitas zadanu lektiru odes i pogledas film i dodes odgovarat :lol:

me: lik ima vokal zakurac...tehnicki sucka big time... al it works...
mario: pa u tom i je stvar :D
nebi bilo kvlt da nije zakurac :D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 57 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 1 hour [ DST ]