All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 17, 2007 12:34 am 
Soul Reaver

odvratno nešto
nikad ne bih slušala bend koji se zove riblja čorba

With doubt, with pain, with trust is ...pain...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 17, 2007 4:41 pm 
Soul Reaver

a neš ti kriterija :lol:

Nor any drop to drink.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 22, 2007 5:27 pm 
Soul Reaver

izjava pjevača ove grupe:" Da, četnik sam. Član sam srpskog četničkog pokreta, a taj je pokret stariji od 2. svjetskog rata."...sad vi to slušajte lijepo... :x

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 22, 2007 9:32 pm 
Soul Reaver

Weisse Wolfe wrote:
izjava pjevača ove grupe:" Da, četnik sam. Član sam srpskog četničkog pokreta, a taj je pokret stariji od 2. svjetskog rata."...sad vi to slušajte lijepo... :x

kao da je to bitno
bitno je da se bend zove riblja čorba...Isuse e nemrem vjerovat

With doubt, with pain, with trust is ...pain...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 22, 2007 10:19 pm 
Soul Reaver

Death-of-Art wrote:
Weisse Wolfe wrote:

kao da je to bitno
bitno je da se bend zove riblja čorba...Isuse e nemrem vjerovat

:laughing:

Nor any drop to drink.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 3:31 pm 
Maradeur

Dakle, Riblja čorba je uz Azru bila moj fejvorit (u to doba domaći) bend početkom osamdesetih (sjećate se tih vremena, ne :D ). Bio sam na svim njihovim koncertima. Čak i na prvom 81. održanom u kinu Studentski centar (predgrupa Bulevar s pjesmom "dječaci su nočas bili bjesni", bend koji je dobro počeo, ali nikad više od toga). I što se mene tiče, prva dva albuma su im bila mrak, a poslije mi je sve to počelo zvučati pomalo seljački. Mada su kroz cijelo vrijeme postojanja znali snimati i odlične stvari.

Na njihovom koncertu u Domu sportova 82. (ako se ne varam) u gužvi na izlazu je poginula jedna petnaestogodišnjakinja. Imali su jako puno fanova i u Hrvatskoj i bili su IN.

E sad, dolaze 90-te i Bora pokazuje svoje drugo, nama dotad nepoznato lice. Koje je meni odurno i on je što se mene tiče - mrtav. Naravno da to nekim mladcima i mladicama koji su tada imali malo godina ne znači previše, kao što ni meni nije značio WWII i partizani kojim su nas hranili u moje vrijeme. Ali ipak jedan savjet mlađima: Srbi - da, četnici - NE!!!! :evil: :evil:

G.

Incognito - pa ti sad računaj :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 3:49 pm 
Soul Reaver

naci preko 4 banke a? 8)

ja odtkad znam za sebe nikad nisam slusala nis sto je proizaslo s podrucja bivse juge iliti tadasnju 'domacu' glazbu...i dok su u osnovnjaku svi pjevali plavi orkestar i slicne nus proizvode dragih nam susjeda bosanaca i inih balkanskih drugova, ja nisam imala pojma ni ko su oni :lol: pa su me tretirali kao autsajdera i cudaka jer kao-kaj ti nisu to starci slusali i pustali kad si bila mala :o :shock: :lol: a ni nisu bas slusali takvu glazbu osim eto riblje corbe ciju sam cak kazetu imala doma,al mislim da je ostala jos od bratica koji je neko vrijeme zivio kod nas, to bijase prije mog rodenja pa vjerujem da otud ti rudimentarni ostatci :lol: i eto, balasevica jer ga starci i dan danas naveliko slusaju, te nekakvih cudnih likova sto pjevaju slagere :lol: kod mene se doma mogao cuti elvis, beatlesi, plattersi,santana i takva muzika,a ne plavi orkestar...al eto, iako nemrem nabrojat ni tri pjesme od corbe, cak ni od orkestra :lol: sad opet na neku foru znam i ko su oni i znam svakakve trivijalne gluposti o njima...cudno je kak mozak pamti nebuloze koje je slucajno neregistrirajuci cuo negdje, a kad treba naucit za ispit, ta je biiiloooo-neeeemaaaa! :lol:

me: lik ima vokal zakurac...tehnicki sucka big time... al it works...
mario: pa u tom i je stvar :D
nebi bilo kvlt da nije zakurac :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 4:12 pm 
Maradeur

Incognito wrote:
naci preko 4 banke a? 8)
Pa nije još 4 banke, ali ajmo reč da tangiram četrdesetu. :D

Inače i tad su ljudi "držali do sebe". To znači da oni koji su slušali rok, kakav god bio tada (a meni je bio baš po čejfu), nisu slušali Plavi orkestar itsl.
Jedino je Balašević bio fenomen. Njega su slušali svi.
Ali svi koje je znam i koji su se u to doba "vukli po ulici" su slušali Čorbu i Azru. Jednostavno to je bilo osvježenje na sceni. Hladan velegradski zvuk. Pjesme o cigaretama, pivi, lozi, pijanstvu, zahodima, hladnim ulicama, kurvama. To je bilo nešto novo.

A "najstravičnije" je što su ti isti danas roditelji, profesori, poslovni ljudi itd. Ja sam si kao tinejđer obećao da me život nikad neće ukalupiti, a evo... :D

G.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 4:18 pm 
Soul Reaver

a dobro, ak jos nisi lupio 40.,onda su moji starci podosta stariji od tebe(ja sam najmlada doma)tak da su oni u tvoje vrijeme vec bili ozbiljni ljudi koji se nisu vukli po ulicama i birtijama(brijem da nisu ni dok su bili fakat mladi jer su konzervativni do jaja, jos uvjek me tretiraju ko da imam 12, a i buraza mog isto,iako je 4 godine stariji)tak da se ni ne cudim sto nisu bili upoznati s takvim bendovima...hmmm..iako mi je uvjek bilo cudno sto mi stari svaki put kad idem van kaze-nemoze,kasno jer u ovo vrijeme se vani smucaju samo kurve i lopovi! :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 4:23 pm 
Maradeur

Incognito wrote:
u ovo vrijeme se vani smucaju samo kurve i lopovi! :lol:
Slušo je stari poskrivečki, da majka ne zna. :wink:

G.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jan 23, 2007 4:25 pm 
Soul Reaver

ma nisu oni ni bili u braku tad pa nije ni trebo poskrivecki :lol: moj stari je 8 godina stariji od stare :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Mar 05, 2007 4:52 pm 
Unplugged

predobar bend pjesme su im preiskrene bez ikakvog uljepšavanja

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Mar 06, 2007 10:57 pm 
Soul Reaver

Guderian wrote:
Incognito wrote:
u ovo vrijeme se vani smucaju samo kurve i lopovi! :lol:
Slušo je stari poskrivečki, da majka ne zna. :wink:

G.

:lol:

I'll stop it somehow

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Apr 18, 2007 12:23 am 
Crusader

spada u top pet mojih bendova koji su me obilježili za trajno.
bora me naučio puno toga.stari cinik,debeli govnar,imao je tekstove i muziku žešću i provokativniju od ikoga u vrijeme juge...albumi kost u grlu i pokvarena mašta i prljave strasti,ta uvod u sve to po imenu "lutka sa naslovne strane"...znali smo šta očekivati.seks,kurve,drogu,alkohol, rokenrol,bez uljepšavanja,kako je stvarno bilo.on je to najbolje znao:bio je pravo djete ulice,bez pretjerane roditeljske ljubavi,kućnog odgoja,ali sa čeličnim mudima i britkim umom.eh ali dobili smo i otvoreni antikomunizam,poricanje nepogrešivosti i neuništivosti juge,konstantno posravanje po režimu...bora je imao muda,to mu se mora priznati.štulić i azra su nešta malo kenjkali,iz šupljeg u prazno,ali ništa konkretno i provokativno kao bora i njegovi.uostalom što očekivati od oficirskog djeteta(reko mi je stric,hrv.branitelj,da je uvjek volio čorbu jer je pola hrvatske skup sa borom u to doba(osamdesete) bilo za istu stvar-RUŠI JUGU!!!,dok mu se štulić uvjek gadio sa tim nepovezanim kvazi dubokim tekstićima,da bi na kraju opjevao loš felacio)
poslije ovih albuma su slijedili još neki zanimljivi od kojih meni najbolje sjedaju genijalna mrtva priroda,osmi nervni slom,priča o ljubavi obično ugnjavi te zbogom srbijo.sa zbogom srbijo dolaze sranja.u tjeku je bio Domovinski rat,napetosti na kosovu,te bora otvoreno,gotovo pro-nacistički progovara "šiptari se kote,jebem te živote".javno se deklarira kao četnik i zbog toga mi se gadi i mrzim ga,jer sam odgojen u obitelji gdje su se uvjek cjenili i na prvo mjesto stavljali Bog,obitelj i domovina,tako da sam raskrstio sa simpatiziranjem bore,makar je još uvjek i karizma i faca i isti onaj simpatični kreten.ali Zbogom srbijo uz bizarnu hevi rasturačinu "danas nema mleka" sa spomenutim stihom o albancima,sadrži i jednu od najlijepših pjesama ikada proizašlih sa balkana-"jedino moje"-pjesma na koju se uvjek da plakat.
ovo dalje praktički nije niti vrijedno spomena,uz par blijesaka na pojedinim novijim albumima (srbin je lud,seljačine)

slušaj sine,obriši sline
nebudi alav,još si balav

inače pogledaj dom svoj anđele se vrtio i na mtv-u skupa sa spotom

pouka-nemješat politiku i pjesme

1,2,3 jeeeeee mi smo veseli blekeri,mi smo veseli blekeri,mi smo veseliiii......
:D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Apr 18, 2007 9:29 am 
Crusader

Death-of-Art wrote:
odvratno nešto
nikad ne bih slušala bend koji se zove riblja čorba

sramiš se toga što si žena?
mislim,riblja čorba u srpskom slengu označava menstruaciju...
nekužim kak ti tvoje tkivo vlastito može biti odvratno.

1,2,3 jeeeeee mi smo veseli blekeri,mi smo veseli blekeri,mi smo veseliiii......
:D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 48 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]