All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: late 60ties bearly 70ties rock
PostPosted: Sun Jun 12, 2005 4:36 am 
Soul Reaver

možda nisam baš tipčnini metalac kadvelim da jednostravno obožavam stvari tipa Arita Franklin---Respect, Steppenwolf--Born to be wild ili Animals-- House of the rissing sun,
po meni te stvrai spadaju u opću kulturu glazbeng ukusa svatkoga koji sluša stari Metal/Hard rock, a taj sam ja i oduvjek sam smatrao da Metalvi imaj sluha i ukusa te da recimo mogo jedostavno obaožavati Carminu Buranu ( jer je arija gtoliko "metalska" i jedostavno vapi za time da ju opbradi band poput Theriona..) IMHO Metalci su uvjek bili onaj dio sub kulture koji je znao cjeniti umjetnost za razliku od Punkera ( da se razmezmo ja volim i old school Punk koji nisu baš cjneitelji umjetnosti). Priznajme da je moje mišljenje možda out dated ( jebi ga nisam ni ja više u cvjetu mladosti--koga zanima nek prouči moj profil--nisam se zajebavao), L AMtrm da je to onaj način razmišljanja koji su imali ljudi koji su sad u sredini 30 etih ak ne i na pragu 40 tih i to je po meni pravimetalac u duši i u djelu.
Metal je nastao iz Rocka i Hrad rocka kraja 60 i 70tih a neki NU (smeće) ima s tim veze kolko i fiček z ferrarijem.

P.S. I might be drunk but everything I wežrote i meant it!

Mozda zato sto percepcija blackera je u sumi za sjekirom nekom djevicom itd. Onaj kaj slusa death je zamazan krvlju i svugdje okolo su lesine, a ovaj kaj slusa sonatu sjedi za stolom u rozim tajicama i ljubicastom majicom dok boja bojanku sa zmajevima!
:D:D

Profile  

Post subject: Re: late 60ties bearly 70ties rock
PostPosted: Tue Jun 14, 2005 11:06 pm 
Addict

eh born to be wild i the pusher su totalno zakon stvari... pogotovo ko soundtrack u easy rideru (zbilja genijalan film, svojedobno sam ga ucila napamet :roll: ).. a inace su mi steppenwolf ok, zapravo je vokal najveca fora... a sviraju prosjecno..

Animalsi su vec :yeah34: ...

Isus wrote:
po meni te stvrai spadaju u opću kulturu glazbeng ukusa svatkoga koji sluša stari Metal/Hard rock

slazem se, radi se o uzrocno-posljedicnoj vezi o kojoj bi svatko nesto trebao znat..

nekad sam rock 60/70-ih slusala puno, puno vise, tak da mi puno znaci zbog velike sentimentalne vrijednosti ak nis drugo... evo otprilike o kome se radi :arrow: Purple iznad svih, Zeppelini, Doorsi, Stonesi, Freeovci, Floydići, Hendrix, Joplinka, Simon & Garfunkel, Mountain, Joan Baez, Dylan, Grateful Dead, Jefferson Airplane... kad sam bila jos mlađa Beatlesi i Beach Boysi .. ima toga jos... e da Tommy od the whoa, Hair, JCST.. :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jun 15, 2005 12:01 am 
Soul Reaver

Ja se ne slazem da covjek mora slusati rock ako voli metal. Onda bi prema toj "uzrocno posljedicnoj vezi" morao hrpetinu toga slusati kaj ne slusam :D

Nezna zasto pise Early 70`s. Trebalo bi ukljuciti barem cijele sedamdesete u svakom slucaju bilo da se radi o rocku ili hard rocku!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 03, 2005 11:09 am 
Fearless

:)) sve je to rekenrol :)

traba to gledati iz perspektive navedene gore... sve je krenulo od toga.

dam se kladit da niko nije poceo svirat gitaru od nas sa I Am The Black wizards od Emperora... prije bi reko da smo pochinjali sa smoke on d votr, animalsima, rolling stonesima i sl.

tako da bez daljnjeg moramo zapamtiti od kud je potekla nasa opsesija metalom (bar moja), i moramo postivati sve one koji sad to slusaju, jer po razvoju situacije, mozda i oni postanu metalci :)

pas.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]