All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
 Post subject: Gubi li se čar...???
PostPosted: Tue May 17, 2005 12:45 pm 
Soul Reaver

Gubi li se čar metala???!?!
Baš sam primjetio da u zadnjih godinu dana nisam baš bio oduševljen novim metal albumima..tu i tamo se nađe neki solidan rad no nema više u tome ono nešto što su imali prijašnji albumi..mislim, sve je lijepo producirano, lijepi i moderni bookleti, bonus dvd-ovi sa spotićima no meni nešto drastično nedostaje u tome svemu...sama činjenica da slušam samo stare albume govori da ili sam sit svega toga ili trebam postati zli-necro-evil-blacker-hrpa spajksa-pentagram-fan..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 17, 2005 1:00 pm 
Soul Reaver

Ne nestaje, evoluira... :)
Za mnogo godina ce djecurliji Volcano od Satyricona, The Arrival od Hypocrisya, Fate of Norns od Amon Amartha i sl. biti prezestoki prastari oldschool albumi...

Neznam, ja sam cuo dosta odlicnih albuma.

Svim Zainteresiranima: Pozdrav i Zdravlje
----------------------------------------------------

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 17, 2005 1:06 pm 
Dread Knight
Dread Knight

ma mi smo starci, dolaze nove mlade generacije :D

Image
Image
Hawk Designs - Web design | Web development | Web hosting | SEO

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 17, 2005 1:10 pm 
Soul Reaver

ali zamisli kako ce to sve izgledati za jedno 7 godina...imam feeling kao da ce se kroz cjelu tu jednu evoluciju, koja je itekako i danas prisutna, pomalo gubiti neki metal elementi..danas već postoje extremi koji su napustili svoje metal osobine - Samael

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 17, 2005 1:18 pm 
Soul Reaver

čovječe, pa ovakav sličan topic je već bio otvoren...

gle, ja brijem da ti je to sam faza; ja isto imam periode kada mi nikaj novo ne paše, slušam sam staru mjuzu i sam nekaj kenjam kak niš ne valja, a opet, onda kasnije imam faze kada sam totalno zaluđena sa svim novim i samo idem okolo i nabavljam nove stvari. srećom, postoji tolko toga da mi je i hrpetina starih stvari nova jer ih nisam nikada čula ili sam ih čula pa ih nisam pošteno preslušala.

ma sve je to relativno, evo recimo, novi therioni i noviji summoningi su mi skroz zakon makar ta nova mjuza nema apsolutno nikakve veze sa njihovim starim stvarima (koje su isto zakon), a novi vintersorg mi recimo niš nevalja, a stari mi je mrak i tak... onda recimo krejdli, stari krejdli mi opće ne pašu, a novi su mi baš nekak fora...ovisi to sve od benda do benda, al nemreš očekivat da će jedan bend cijelo vrijeme forsati isti zvuk (osim drkthrona) i da se apsolutno nikada neće mijenjati. a to kaj se mijenja, ne znači da je automatski lošije i ne znači da su se prodali ako im je dopizdilo ono kaj su prije radili...

ono, raspisala sam se malo, al poanta je da će uvijek biti super mjuze. i kaj je najbolje, možda sad već postoji neki bend koji izdaje svoj prvi album i zvuči skroz dobro, al nitko još za njih nije čuo, a za 10 godina će se možda za njih pročiti, ali će taj bend onda počet radit govna, pa će ti njihove stare stvari biti zakon...i bla bla...zanijela sam se u filozofiranju, evo, prestajem!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 17, 2005 3:55 pm 
Crusader

Veći problem je to što je industrija prožela stil, svi tupe jedno te isto danas, stvar trenda. Malo tko propovjeda čistoću glazbe(Death), stvar mijenja pakovanje i sve će se ponoviti su skoroj budućnosti, iste furke i stavovi al drukčije će izgledat tako da će većina pizdit na svoju djecu i branit im da slušaju omekšano smeće.Navodim oav zadnji Dickinsonov album- fali atmosferičnosti, groovea i nečega povezanosti sa stvarnim životom.itd.itd.itd...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 17, 2005 10:19 pm 
Soul Reaver

Meni dođu dani kad mi apsolutno niš od metala ne paše. Dođe mi ili da niš ne slušam, ili neke kenjatore-rockere.

Profile  

Post subject: Re: Gubi li se čar...???
PostPosted: Tue May 17, 2005 10:52 pm 
Soul Reaver

Abysmo wrote:
Gubi li se čar metala???!?!
Baš sam primjetio da u zadnjih godinu dana nisam baš bio oduševljen novim metal albumima..tu i tamo se nađe neki solidan rad no nema više u tome ono nešto što su imali prijašnji albumi..mislim, sve je lijepo producirano, lijepi i moderni bookleti, bonus dvd-ovi sa spotićima no meni nešto drastično nedostaje u tome svemu...

tako je i meni. kao sto kazes, sve je to lijepo snimljeno i producirano, no nesto mi fali...znam kad npr. slusam claymana od in flamesa onda zapamtim pjesme i pjevusim ( :D ) i tako, ali kad slusam bilo koji novi, zaboravim ga odmah. kao novi nile, napalm death, mudvayne, system of a down, six feet under...
a ni sam ne znam zasto... :?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 17, 2005 11:05 pm 
Addict

ma mislim da pretjerujete. normalno da se glazba razvija, isto kak je normalno da se vi naviknete na stari zvuk, pa vam novi ne odgovara uvijek otprve....

zbilja se svakodnevno radaju novi bendovi sa ko zna kak dobrim stvarima i novim usmjerenjima, samo kaj ce doc do izrazaja kad se uspiju probit.... ne vidim razloga za pesimizam.

sad, ne kazem da nije doslo do losih promjena, al velim, to je prirodno...

in flejmsi i metalika su me totalno razocarali i danas su mi bezveze, a therioni su sa svakim albumom sve bolji, a prvih par albuma ni ne slusam. znaci potpuno obratna prica... nema to veze sa 21. st.. il konkretno ovom godinom il sta ja znam cim... naprosto je svako krenuo svojim putem.

p.s. znam da ste vec nekaj od ovog spominjali, al mi se nije dalo kvotat i govorit 'da, slazem se'. da nebi bilo..

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue May 17, 2005 11:53 pm 
Soul Reaver

problem je u tome što je uporabom interneta glazba postala predostupna.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 18, 2005 12:13 am 
Soul Reaver

Ivica wrote:
problem je u tome što je uporabom interneta glazba postala predostupna.

Slažem se, to je jedan od problema. Ja ne znam kad sam zadnji put poslušao neki album od početka do kraja jedno 3 puta zaredom. Stalno nekaj drugo uletava u plejlistu, ni sam ne znam kaj da slušam.
A da imam 20x manje originala umjesto mp3 kolekcije, lijepo bi sve znao napamet i brijem da bi bio zadovoljniji.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 18, 2005 2:02 am 
Addict

Zamislite ovu situaciju,čovjek od 30-ak godina odrasta i živi uz METALLICU,SLAYER,EXODUS,KREATOR,MEGADETH i sl.,da bi za par godina čuo anal cunt,marduk,ili neko slično sranje,on če definitivno biti siguran i uvjeren da je metal danas izgubio čar i neki viši umjetnički dojam,jebiga,metal se od tog starog metala transformiro u sve i svašta što baš nema veze sa metalom,meni i dan danas ima super bendova,a i definitivno super albuma :wink: !

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 18, 2005 9:34 am 
Soul Reaver

ima neceg u tome sto je muzika postala predostupna na netu. danas skinem jedan album, sutra drugi, i ne stignem poslusati jer svaki put nesto novo skinem... :?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 18, 2005 10:01 am 
Maradeur

Draya Krieg wrote:
Zamislite ovu situaciju,čovjek od 30-ak godina odrasta i živi uz METALLICU,SLAYER,EXODUS,KREATOR,MEGADETH i sl.,da bi za par godina čuo anal cunt,marduk,ili neko slično sranje,on če definitivno biti siguran i uvjeren da je metal danas izgubio čar i neki viši umjetnički dojam,jebiga,metal se od tog starog metala transformiro u sve i svašta što baš nema veze sa metalom,meni i dan danas ima super bendova,a i definitivno super albuma :wink: !

Ma daj! :shock:
Kaj fakat postoje takvi čudaci?
Ih, bolesnooo...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed May 18, 2005 10:09 am 
Addict

a da.. evo, ja priznam; pohlepna sam... nikad mi nije dosta... skinem cijelu diskografiju od jednog benda, odma idem na iduceg... jedva da stignem koju stvar poslusat :oops: .. onda se kasnije bacim na slusanje...
al zapravo je to odvratan osjecaj.. pogotovo kad mi stari pocne pricat kolko je njemu trebalo kad je bio star ko ja da nabavi jednu jedinu plocu..... joj, ma bas me sram! :oops:
:? iako ovaj mjesec imam zabranu skidanja mjuze, spotova i filmova s neta... pa sad patim kak i zasluzujem :evil: :cry: :cry: :cry:

Last edited by Snow White on Wed May 18, 2005 2:52 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]