All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 159 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: Thu Dec 08, 2005 11:11 am 
Soul Reaver

Quote:
šta fali opitimizmu? ajmo sad svi bit tr00 i rezat žile i govorit kak nam je život težak, jao jadni mi neshvaćeni, sad ću bit pesimist i odat se alkoholu... jao gle mene tr00 i muževnog........daj pliz......

ništ ne fali..optimizam je nadasve pozitivan!! no metal je nastao kao jedan BUNT, REVOLT, OPREKA tadašnjoj muzici..i sve bi bilo ok da je to zadržao...ono troo i rezanje vena nema nikakve veze s tim!! bar ja ne vidim a sotonizam je za idiote! No ja u poweru ne vidim opreku, taj bunt, kritiku štagod.u blacku ima..u deathu ima, u doomu ima na pretek, pa cak u heavyjani ima, no tu......ne vidim ništa u tom "poweru"..iako i taj naziv power je totalno bzvze i umlatio bi onoga ko je strpao sve to u power...prije je to sve bilo heavy metal a ne nikakvi seppd ultimate power with harsh vocals...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 08, 2005 11:28 am 
Soul Reaver

možda je power baš za one kojim je dosta jebenog bunta i žele malo mira...
dosta sam i ovak sama po sebi buntovna i svemu živom i neživom se protivim......

...et ne nos inducas in tentationem...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 08, 2005 11:45 am 
Soul Reaver

nemo wrote:
možda je power baš za one kojim je dosta jebenog bunta i žele malo mira...
dosta sam i ovak sama po sebi buntovna i svemu živom i neživom se protivim......

Power je isto onoliko bunt kao sto je i black metal. Razlika je samo kaj je black metal bunt tr00lova, a power metal bunt gejeva!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 08, 2005 12:16 pm 
Soul Reaver

black je posto više bunt protiv onog dobrog i pravilnog, kršćanstva, šta mislite zbog čega su obrnuti križevi i obrnuti pentagrami, to je iskrivljeno sve ono što bi trebalo bit dobro.........
power zrači nečim dobrim i pozitivnim i kad slušam power osjećam se veselo i spunjeno......
makar su mi black i power toliko slični, oboje me nekako nabrije.......

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 08, 2005 1:31 pm 
Soul Reaver

meni se uz taj power mačkica zbilja osuši...
bolje nego fen jebote.... :lol:

With doubt, with pain, with trust is ...pain...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 08, 2005 1:34 pm 
Soul Reaver

ne znam.........
ja se sva navlažim uz Hammerfall :D
dok se ševimo tjeram dečka da mi pjeva The Dragon Lies Bleeding :lol:
uf to mi je super..........

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Dec 08, 2005 4:03 pm 
Soul Reaver

Gle, ima stvari koje ja ne volim ali zato ne pljujem po njima. A pogotovo ne kad ne vrijede opcenito. Sto ste se svi uhvatili tog black metala. Stigmatizirat cijeli pravac zbog par idiota je besmisleno, isto kao pederit power zbog zbog hemeroidfola, satana arctice i sl. pedera...

nemo wrote:

Ovo mi je drago znati... :lol:

Svim Zainteresiranima: Pozdrav i Zdravlje
----------------------------------------------------

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Dec 13, 2005 11:17 am 
Soul Reaver

al jedno mi nije jasno, kud odma zašto je power gay, zašto prvo nije bio pol je li uopće power gay pa ponda kad se većina, tj. 50% + jedan glas odluče da power jest gay onda tek radi ovakav topic.... :?:

Vampyr wrote:
nemo wrote:

Ovo mi je drago znati... :lol:

aj ne budi ljubomoran, ima njega dosta za oboje :wink: :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Dec 14, 2005 2:06 am 
Soul Reaver

nemo wrote:
al jedno mi nije jasno, kud odma zašto je power gay, zašto prvo nije bio pol je li uopće power gay pa ponda kad se većina, tj. 50% + jedan glas odluče da power jest gay onda tek radi ovakav topic.... :?:

S obzirom koliko je popularan power na ovom forumu, taj poll bi bio samo gubljenje vremena. :wink:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jan 11, 2006 10:56 pm 
Crusader

power je totalno ČRU :twisted:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 22, 2006 12:40 am 
Soul Reaver

Image

ja nemam više šta dodati.... :D

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 22, 2006 4:16 pm 
Soul Reaver

Abysmo wrote:
ništ ne fali..optimizam je nadasve pozitivan!! no metal je nastao kao jedan BUNT, REVOLT, OPREKA tadašnjoj muzici..i sve bi bilo ok da je to zadržao...ono troo i rezanje vena nema nikakve veze s tim!! bar ja ne vidim a sotonizam je za idiote! No ja u poweru ne vidim opreku, taj bunt, kritiku štagod.u blacku ima..u deathu ima, u doomu ima na pretek, pa cak u heavyjani ima, no tu......ne vidim ništa u tom "poweru"..iako i taj naziv power je totalno bzvze i umlatio bi onoga ko je strpao sve to u power...prije je to sve bilo heavy metal a ne nikakvi seppd ultimate power with harsh vocals...

Mene sad opet muči to tvoje poimanje power metala... :?

Mislim da ti samo izmišljaš nekakve glupe razloge a stvar je da ti se jednostavno ne sviđa taj stil (žestina rifova, bubnjevi, štajaznam) ili ti je stariji prijatelj metalac reko da je to gej.

Hoću reći - Stratovarius je tebi iznad power metala. Dobro. Al ja kod njih tek ne osjećam nekakav bunt jebeni.

Tipični power metal koji mrziš su tebi npr. Brainstorm i Lost Horizon. Ni jedan ni drugi bend nisu ni veseli, ni ne pjevaju o zmajevima a čovječe, ak ti ne osjećaš bunt u lyricsima kod njih (pogotovo kod Lost Horizona) znači da si ili glup ili ih jednostavno uopće nisi slušao. Pošto ne vjerujem da si glup čini mi se da je ovo drugo odgovor.

Neznam, ja otkad sam došao na ovaj site glavna misija mi je shvatiti Abysmovo poimanje power metala, već provodim studije ovdje i još mi nije jasno. :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 22, 2006 9:50 pm 
Soul Reaver

gle, meni stratovarius nije power jer je nastao jako davno prije samog poimanja power metala..kada gledam recimo jedan gamma ray kao predstavnik powera vidiš da ima itekakve razlike (sa stratovariusom)..

evo kaj sam sad samo radi tebe tražio :lol: :

Power metal, as the term is used today, places primary importance on an epic sound, usually at high speeds, primarily due to its speed metal roots, and with catchy melodies. Whereas most rock lyrics focus largely on "the real world" - personal experience, historical incidents, social commentary, etc. - power metal often treats epic, cosmological or metaphysical themes. Many power metal songs draw inspiration from religion, science fiction, mythology, and fantasy, and they tend to be more optimistic than most metal lyrics.

ok no ovo je bitno sada:

Power metal guitarists and bassists generally play rapid streams of notes, but change chords comparatively slowly, with a harmonic tempo of once per measure or slower. Fast and demanding guitar solos, however, are almost guaranteed.
Power metal drummers generally play with two bass drums for added speed, often playing a constant stream of sixteenth notes with snare drum accents on the beat. Some bands defy this formula, but it is surprisingly universal.

to stratovarius niti helloween NEMAJU!!! nemaju...!!!!
koriste standardne bas bubnjeve, te nemaju duple bas pedale...
dok kod gamma raya te raznese zvuk bubnjeva (blastbeat)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sun Jan 22, 2006 10:08 pm 
Addict

oni nemaju bas pedalu...sa šlapicom sviraju.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Jan 23, 2006 4:45 pm 
Crusader

Bogami Helloween i Starovarius imaju duple pedale da ih jebes. Oni fakat imaju. To ti je krivo, nadji neki drugi argument s kojim ces hvalit Stratovarius a pljuvat po Lost Horizonu. Ja isto ne volim te neke tipicne power bendove, i Stratovarius definitivno spada medju njih (iako su oni "izmislili" taj power). Malo bolje poslusaj LH i shvatit ces da "generally play with two bass drums for added speed, often playing a constant stream of sixteenth notes with snare drum accents on the beat" nije istina, jer oni imaju jednog od ludjih bubnjara koji ima toliko zamrsenih prijelaza da mi se digne odmah :lol:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 159 posts ]  Go to page Previous  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]