All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: Istra Rock fest i Viva la Pola raport
PostPosted: Sat Aug 11, 2007 8:25 pm 
Soul Reaver

Istra rock fest Labin drugi dan Raport
Postava:
Vlatko Stefanovski
Partibrejkersi
Let3
Majke

Dolazak:
Subota nalazak u 7.35 pred kolodvorom, odlazak u Konzum po zalihe.
Šoping lista za 5 sati drndanja vlakom do Rijeke:
2×MB pilsner od 2 l + 2×0,5 limenka Pilsner Urquell
Jasno da smo svi uspjeli kasniti pa je bilo kupoavnje karata na vrat na nos.

Ulazak u vlak utrpavnje u kupe, otvaranje prve pive, početak budaliranja, frend koji je ružio cijeli tjedan prije i spavao max 3 sta dnevno i onda išao na posao unatoč izjavi meni ne treba sna! prvi počinje hrkati, slikanje s njime i iskorištavanje spavajučeg čovjeka. Pola sta pred rijekom drugom frednu ponestaje cuge a i ostali smo na kraju s cugom. Dolazak u rijeku odlazak u Dućan po obnovu zaliha i frtalj kruha za sendvič.Slaganj snedviča i uništavanje pivi u parku pored kolodvora, slikanje sa spomenikom palim željezničarima u NOBu i nuđenje pive istome, drugi odlazak u dućan po popunjavanje malo prije popunjenih i sad praznijih zaliha.

Odlazak do busnog koldvora kupovina povratnih karata za Labin, čekanje busa koji kasni sat i pol, nalaženje idealnog mjesta za pišanje, i pražnjenje duhanovog frižidera s pivama.
Dolazak busa sjedanje na rezrvirana mjesta i nakon toga dizanje s istih jer je prodana dupla rezrvacija, stajanje u Busu 2 sata za 60km do Labina.
Dolazak u labin i saznaj eda imao Pol čuke pješačenja do mjesta koncerta koje je kod OMV benge ( restoran Dubrova), dolazak do mjesta te produžetak do Plodina po nove pive.Nalaženje mjesta za kamp ( iako nismo imali ni šator ni vreću al tek tolko da vidimo gdje ćemo se sruštiti)
Početak koncerta
prvi na redu genijalni Vlatko Stefanovski, iako sam ga gledao više puta, ponovo me iznenadio sa svojom viruznošću savršena uživancija, užitak za uši.Svirka traje nekih sat i pol sat i 45, povratak na bis, još pola sata genijalne muzike.Moram priznati da su mi draži njegovi instrumentali od pjesam ikao su i one genijalne, no instumentali su mi jednostavno draži veći mi je užitak gledati majstora na djelu.

nakon kraće stanke Partibrejkersi, koje sam kompletno propustio jer ih nikada nisam previše slušao a i nakon Stefanovskog to je blijedo. Odlazak do "kampa" po pivu.
Kratki spavanc ipak sam od pol 7 na nogama a već je nekih 2 pol 3.
Zbudio sam se taman pred početak Leta3, sviraju većinom nove stvari koje mi idu neizmjerno na spolni organ, pa stojim malo udaljeno, pred kraj sviraju starije stavri pa uljećem napred u pog, bis, mrle na basu pjeva svoje već tri uobičajenje pjesmice uz grohotan moj smjeh jer se nemogu suzdržati kad to čujem, dolazak ostatka banda na stage i sviranje samo stvari, brutalan pog gdje mi je drago da imam 100 kila i 190cm.
Kruna večeri MAJKE.
Band koji obožavam i koje sam fulao na koncertima u ZGu.
Odsvirali skro sve pjesme koje su ikad snimili jedino su isputili Izazvajmo nerede i još jednu al mi je mozak stao i ne sijećam se. Bare izgleda kao leš da je žensko bi bio proglašen anoreksičarkom, žalosno pomalo je izgubljen ali dobro pjeva sjeća se svih riječi i dečki odlično sviraju. Sviraju do pola 6, cijelo vrijeme u pvom redu, genijalno.
kraj majki na drugom stageu počinje svirati neki beskrajno naporan mladi metal band, vokal se isključivo dreči bubnjevi zvuče ko da se lupa po praznim limenkama, jednoglasna odluka odlazak do "kampa" uziamne ostalih piva i smjer plodine po nekaj jestvio. problem rade tek od 7 a sad je pola 6 i sunce lagano počinje pičiti, sjednje na rizol i kroz 10 minuta smo svi zaspali. Činilo mi se brzo no u biti je bilo 45 minut akasnije bude nas radnici plodina i vele da s epresleimo na dru strnau ulaza jer tamo je hlad a oni tu moraju staviti vanjski prodajni prostor, jedan čovjek jelcovg godišta s dugom čupom i hrpom naušnica u plodnine majci samo veli nije bad smao spavajte meni je kćer došla doma prije pola sata ja sam htio ići ali moram raditi danas. Kolektivno seljenje na drugi rizol i padanje u očaj znajući da moramo ubiti još pol čuke do otvaranja. U 7 ulazimo ko prvi kupci kupujmeo vodu i pivu i kruh za sendviče.
Čekanje busa nekih 45 minuta i sazanje da nam povratne ne vrijede niš jer su za drugog prijevoznika. Plaćanje puta do Rijeke i psovanje...
Dolazak u Rijeku nadoplata za prvi vlak do ZGa, brzi vlak s klimom ulazak u kupe i razvaljivanje po sicevima, hrkanje...

Viva la Pola Raport!
Dakle kak nije bilo para za Metal Camp , al se išlo ko zadnje dve u Pulu na Vivu. Polazak iz Vodica oko 9 ujutro, tankanje plina u Šibeniku i smjer magistrala, cesta prazna ali je vruće za povaginiti, a ja jedini vozač. Prvo stajanje benga kod Sv.Roka d abi izbjegli sustšanje i dizanje s Obrovca, nakon toga ekipa je u roku 10 minuta počela hrkat a meni je došlo poludjet jer se meni jednako spavalo. Put sam po sebi samo dug usranih 8 sati s time da se od Rijeke do Labina opet trebalo probijat i trajalo dobrih sat i pol dva, postajem životinja za volan i želim ubijati digiće s kamperima. Oko 17h napokon dolazak u Pulu i pronalaženje mjesta. oslazak u dućan i obskrbljivanje alkoholom. Vino po izboru: Venus u tetrapaku ×4 i sok od grožđa ×2. Smjer plaža. Vraćanje na Monumente i dizanje šatora i lagano pijucakanje. Uspjeli smo propustiti cijeli prvi dan tak da sam vidio samo Six Pack od većih i par manjih bandova na drugom stageu. Oko 3 krepavam i padam u šator. Jasno da je ujutro postalo u šatoru kao u Sauni i to oko pol 8 mrzim cijeli svijet jer sam još ubijen od vožnje, smjer plaža. Ručak u Pevecu i kupnja cuge Ribar + Fis od crnog rbizla Ovaj puta ne propuštamo i ulazimo već oko 18h. Prvo odlazak na drugi Stage sviraju skretničari Ok band ali taman se preklapaju s Popeyeom, band koji mi možda glazbeno nije toliko po ukusu ali dečki super sviraju a frend ih sve zna, sviraju nažalost pre kratko, povratak po cugu van kasarne, sliaknje čovjka u savršenoj majci na kojoj na leđima piše: "Soja je moja prijateljica a ja svoj eprijateljice ne jedem" a napred velikim boldanim slovima "VEGAN IS MURDER" .
Opet ulazimo i geldamo par dobrih bandova na drugom stageu, nisam nažalost popamtio imena, polagano odlazak do glavnog stagea jer sviraju Pogreb X, band Satana panonskog, pjesme bolesne i vjerojatno jedini band koji je jednako omiljen kod Punkera kao i kod Metalaca. Vrhunac jasno Lepi Mario, nažalost imaju samo pol sata, nakon njih. One way system, za koje sam čuo ali ih nikad nisam čuo, ostavili su mi Ok dojam no, imao sam osječaj da se vokal jako slabo čuje, sve u svemu mi nisu baš do kraja sjeli, iz daljine sam imao osječaj da sviraju preko penisa, ekiap koja ih više sluša veli da su bili izvrsni. Nakon njih GBH, bend koji me zanimao jer am bio čuo koju stvar a i frend koji veli sviraju ti brže od tvojih motorheada, mislim si da odmah i vokal je ružniji od Lemmya i imao sam pravo nisu ni ružniji a ni brži al su Ok svirali, s više entuzijazma od One Way systema. U pauzi između OWS-a i GBH-a odlazak po cugu i do drugog stagea gdje sviraju The Drinkers, Ljubljanski veseljaci, veseli Punk, pjesme isnpirirane alkoholom i zafrkancijom, ukratko zakon. Usput kupujem majcu Satana Panonskog ružna kao i on sam . Nakon GBHa Peter and the Test Tube babies ikone Britanskog Punka, njih malo slušam i polako klonem jer nemrem više stjat na nogama idem do kampa samo da bi na drugom stageu čuo jedinstveni ritam Sepulturinog Chaos A.D., ništa bolje od benganja u prašini , sljedeća stvar koju bend svira je opet dobra za benganje ali s eja nemrem sjetit koju su svirali, znam samo da sam se razbengao i nagutao prašine . Smjer Šator, sutra isto sranje sa suncem pola maderfaking 8 i u šatoru sauna i još moram frenda peljat na kolodvor, kolektibvno dizanje hodajućih zombija i sjednje u auto na ponovnih 8 sati vožnje. U Labinu sam strusio prvi mad bat koji je na pol puta do Gospića uz hrkanje putnika u autu popustio, tamo na bengi kupnja vode i još dve konzerve tog dreka to me onda držalo do Vodica gdje je popustilo pa sma bio leš na nogama.
Sve u svemu zabavno s time da smo s evrćali preko Učke gdje sam uspio fulat skretanje i završit na makadamu pa je bilo vraćanje ali pogled je iskupiljivao za sve.

Mozda zato sto percepcija blackera je u sumi za sjekirom nekom djevicom itd. Onaj kaj slusa death je zamazan krvlju i svugdje okolo su lesine, a ovaj kaj slusa sonatu sjedi za stolom u rozim tajicama i ljubicastom majicom dok boja bojanku sa zmajevima!
:D:D

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]