All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: CRADLE OF FILTH/DEATHSTARS/NOCTIFERIA (Boogaloo. 29.11.)
PostPosted: Sun Jan 14, 2007 2:24 am 
Crusader

29.11. BOOGALOO, ZAGREB
CRADLE OF FILTH, DEATHSTARS, NOCTIFERIA

Napokon je došao i taj dan. Prije par mjeseci kada su se tek počele širiti glasine da Cradle of Filth dolazi u Zagreb bilo je doista teško provjerovati da će se tako nešto zaista i dogoditi. No, eto. Bio je ovo velik dan za većinu metalca. Htjeli oni priznati ili ne, bili true ili ne, svi mi u svojim kolekcijama posjedujemo bar pokoji album od Cradle-a (ako ne i sve, no to nikad ne bi priznali drugom metalcu).
Dakle, 29.11. smo odgledali Slovence Noctiferiu, Švedane Deathstars i legendarne Britance Cradle of Filth. Neobično, ali Deathstarsima je ovo već drugi nastup u Zagrebu u roku od nekih mjesec dana. U listopadu su svirali na istom mjestu. Samo bez COF-a. Radi se o relativno mladom bendu koji se vrtoglavom brzinom probio na visoka mjesta švedskih top lista i osvojio brojne fanove nanizavši nekoliko hitova koji su se vrtili po radio postajama i televizijskim stanicama. Bez obzira na to što se ovdje radi o instant produktu, članovi Deathstarsa su u metalnoj industriji već dugi niz godina, a djelovali su u velikim imenima poput Dissectiona ili pak Swordmastera. S Deathstarsima su odlučili napraviti nešto komercijalnije i primamljivije širim masama. Po njihovim vlastitim riječima, muški dio publike se povukao nazad, a u prve redove su dojurile njihove cure. A dio tih cura je histerično vrištao u Zagrebu. Stvarno su vrištale. Jako. Kao na koncertu Justina Timberlake-a ili tako nekoga. Pomalo zastrašujuće. Pogotovo kad je vokal na očigled sviju razgolitio svoj svježe izdepilirani torzo. No, dobro, sve to na stranu, moram priznati da je sam nastup bio puno bolji nego zadnji put. Zvuk je bio znatno bolji pa su time i same pjesme zvučale zanimljivije i prilično moćno. A ni Andreas iliti Whiplasher Bernadotte (jednostavno zvan Vokal) nije pao u nesvijest. Naravno nije prošlo bez hitova poput “Synthetic Generation”, “Cyanide”, “Play God”, a ni zadnjeg singla “Blitzkrieg Boom”.
Nakon Deathstarsa se na stage napokon penju Cradle of Filth. Imali su i prigodnu scenografiju (neko drveće). Na ovoj turneji, osim što predstavljaju novi album “Thornography”, predstavljaju i dva nova člana koji su odnedavno s njima- klavijaturisticu Rosie koja ih prati samo na koncertima i novog bubnjara Martina češkog porijekla (Adrian je bend napustio, naime, nakon snimanja ovog zadnjeg albuma). Iako COF stvarno imaju vrlo profesionalan odnos prema glazbi, izvrsno se ponašaju na stage-u i komuniciraju s publikom, što se i očekuje od benda njihovog kalibra, nešto nije štimalo sa zvukom (namjerno ili nenamjerno), te je distorzija bila prilično visoka i prljava i gitare se nisu baš čisto čule. To je vjerojatno OK kod pravog black metala, ali mislim da ovdje nije bila namjera postići taj zvuk. Usprkos tome, Dani se dokazao kao uistinu odličan vokal. Varirajući između nekoliko sasvim različitih glasovnih izvedbi- visokog screama, growla, itd., te je svojim nastupom opovrgnuo sve pokvarene glasine o svom pjevanju. osim Dani-ja tu je naravno bila i Sarah Jezebel Deva sa svojim prekrasnim glasom uhu vrlo ugodna, oku kako kojem. Repertoar COF-a se sastojao i od novih i od starih stvari. Mogli smo čuti njihove vrlo poznati stvari poput “Nymphetamine” (koju je umjesto Liv Kristine otpjevala Sarah) naravno, “Her Ghost in the Fog”, “Dusk and Her Embrace”, “The Forest Whispers My Name”, itd.
Od ovog koncerta se strašno puno očekivalo, pa su mnogi ostali razočarani radi nekih svojih velikih i nerealnih očekivanja, pa tako i ja. Ne znam točno kakva su to bila očekivanja, ali kao da su svi više očekivali neki veliki spektakl. Spektakla nije bilo, ali je koncert bio odličan. I tako je prekrižen još jedan od bendova s moje liste “još neviđenih bendova”. One down… Deicide slijedeći.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jul 17, 2007 11:27 pm 
Maradeur

bio sam na svirci, ne znam za vas ali ja sam zadovoljan jer radi o mome prvome bendu i dan danas mi je među najjačim bendovima ikada. :evilgrin03:

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]