All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Viva la Pola report
PostPosted: Wed Aug 17, 2005 5:20 pm 
Soul Reaver

Prvo i najnosnovnije Viva la Pola se stavrno i održao za razliku od MMS-a.

A sada izvještaj, slike će doć kad ih skupim sve jer jedan dio je u digitalcu od frenda a drugi dio u mom mobu.

Hawk Metal boje su na ovogodišnjem Viva la Pola predstavljali : JA i zadnji dan sam sreo Phantom Agony, koja je tam bila po "službenoj pjevačkoj dužnosti".

Dojmovi:
Organizacija jako dobra naime po cjleoj Puli su billi zaljepljeni plakati za Viva la Pola, čak i u dućanima i bircevima. Ljudi u Puli su znali da se Viva la Pola održava i gdje se održava. Organizatori Saša i Tomi uvjek su bili negdje u klubu i vidjelo se da imaju sve pod kontrolom.
Nije bilo organiziranog kampa ali iznad kluba je brdo s livadom na k, paojem je ekipa spavala i nitko nije dirao ljude ili tražio nebuloze kao u Zadru na MMS-u.
Uostalom u Puli postoji i bivša vojarna Karla Rojca u kojoj se zadnje tri godien održava Monte Paradiso i tam se također može spavat, što je kolko se meni čini dobar dio ekipe iskoristio. Većina su ipka bili Punkeri

Prostor. Klub Uljanik, pristojen veličine, dobar stage i razglas s dobrim osvjetljenjem. Po izgledu me malo podsijeća na Kulušić samo kaj nije na kat. Redari dobri, nikakvi lokalni štemeri, nije ih s eprimjećivalo ali su bili uvjek tu.

PRVI DAN: Petak:
mogao bi se nazvati i HC dan s dozom Punka:
Glavni Band večeri su bili Motus, koji su jako dobro odradili nastup žestoki kao i obično,svirali su 14. stvari, zvuk dobar vjerojatno najbolji dan tamošnjeg tonca kojeg ću poslije još spomenuti mali nedostatak bilo je dosta malo ljudi.

još su nastupali
Alergija
Nialed
Shanti Nilaya
Gardenia
Bad Luck
No More Idols
Spolied IQ
Phaleon

nažalost nemogu puno reć o svima njima jer sam se uspio izgubiti i zaboraviti tko je kaj ( ah to Vino;)).
U pamčenju mi je ostao jedan band kaj je svirao old school HC kaj jako jako dugo nisam čuo, svirali su jako dobro i djelovai i zvučali usklađeno.

Subota 13.8. Dan drugi. Punk s primjesama HC-a
The Vibrators
KUD Idijoti
DDV ( nisu nastupili umjesto njih (No more Idols)
GRČ
Popeye
Father
Muškat Hamburg
Super Booster

Nakon obilnog jutranjeg doručka u obliku konzerve mesnog doručka bez kruha, krenulo se još nekaj stavit pod zub, pa smjer kupanac ipak je čovjek na moru pa nije zgorega i okupat se.

Kako je večer padala obskriblo se s cugom i krenulo prema Uljaniku. Prvo što se vidjelo puno puno puno više ljudi. 99% novo pridošlih ljudi Punkeri od svuda, što s obzirom na glavna dva banda i njie čudo.
Ta glavna dva banda su bili KUD Idijoti legende HR Punka i The Vibrators Punkeri stare Britanske škole.

Taj dan je došlo i do prvog ne nastupa naime Slovenski DDV je otkazao pa su umjesto njih ponovo nastupili No more Idlos.

Dva banda su mi ostala u Pamčenju Popeye po kvaliteti svirke, 5 Puljanja koji su jako dobro uigrani i jako dobro vadaju instumentima.:bravo:
Sviraju neku vrstu HC-a, dva vokala.
Gitarist životinja koji ima jednkao dobre žestoek riffove kao i solaže i basist koji j životinja malen i nizak a na basu izvodi ludarije.
Popeye su svoj nastup završili sa Sepulturom -Roots meni znak za prvo pravo benganje :headbanger: .

Drugi band koji mi je ostao u pamčenju je GRČ, i to po užasu. Meni su bili beskrajno dosadni i nekak su se previše isfuravali, odnosno Grčili. :puke:

Nakon Popeye-a su došli KUD idijoti i tu moram spomenuti tonca, koji je apsolutno zasrao prvu polovicu njihovog nastupa, naime vokal je bio toliko tih i toliko u pozadini da ga se skoro uopće nie ni čulo a kad ga se čulo onda jako mutno, uzaludno se vikal trudi toncu skrenut pažnu da digne vokal gore al obvaj je to uspješno ignorirao. Nakon što je skužio je digao vokal ali je prenaglasio bubnjeve i previše spustio bas, neznam jel on bio gluh pijan ili oboje ili jednostavno glup.

Idijoti su svirali jako dobro iako nisu odsvirali Bandijeru rossu na početku kako su najavili. Na njihvom nastupu je Uljanik bio krcat i atmosfera je bila stvaro genijalna. Jednino kaj je ventilacija loša pa je bilo zagušljivo i užasno vruće tak da sam nakon idijota izgledao kao da sam se tuširao.
Cijeli njihov nastup bi bio još bolji da nije bilo gore spomenutog tonca.

Između Idijota i Vibratorsa je palo drugo benganje jer je Saša pustio Metallicinu obradu Misfitsa i die die my darling :metalhead:

The Vibrators: zanimalo me čuti ih jer sam od ljudi koji su ih čuli ili slušali čuo da su dobri. prvi dojam je kad ih se vidi ostarjeli Punkeri ispijeni enormnim količinama Alkohola i raznoraznih droga. Svirali su dobro ovaj puta je tonac uspio ne zajebati pa je zvuk bio podnošljiv.

Moram priznat da nisam ostao nakon Vibratorsa već sma otišo van neku cugu žicat, na koncu sam gledao frenda koji tvrdi da nije pijan kak pokušava s kolutom napred iz zaleta ući u šator, bilo je i pokušaja da ide preliti rajglu z vodom koju sam stavio na kuhalo da nekaj pojedemo ali sam ga u letu zrušio i mamlaz je uspio spigat aluminijsku štangu od šatora. :D:D
Sve se to odvijalo oko pol 5 ujutro.

Dan treći Nedjelja 14.8.
Buđenje s glavom ko bosanca :), promatranje nastale štete i popunjavanje rupa u pamčenju.
Općenito je nedjelja bila dna na koji sam se najviše nabrijavao jer je bilo najmanje Punka a više Metala i Gothica. A uz to su glavni nastup imali Mizar.
Nakon što smo sa žaljenjem ustanovili da Viarija našeg povjernja ne radi smo otišli u drugu na drugom kraju grada. Kak sma došao s Autom niej bio takav bed a srećom da sam ga imao jer bi inače poljubili zatvorena vrata a kak je bila nedjelja ostali bi na suhom.

Bandovi koji su nastupali zadnji dan:
Mizar
Elvis Jackson
Sonic Angels
oružjem Protivu Otmičara
EKV Tirbute band
Phantasmagoria
Autumn Clan
Fetisha

Prvi band kaj je nastupio je bila slovenska Fetisha
Žestoki Githic band koji su mi se jako svidjeli i imali dobru komunikaciju s publikom, nakon kaj su završili su ljudi tražili bis ali im nisu dali nažalost posebice s obzirom na sljedeći band.
Sljedeći su bili Autumn Clan austrijski Gothic koji su prvo sto godina našelavali instrumente a onda bili beskrajno dosadni i imali klvaijature na play back ( nisu ih imali niti na stageu). LAME!

Nakon njih su došli Oružjem protivu otimčara iz SCG, zabavni Punk rock band sa ženskim voklaom i veselim tonom , fino su digli atmosferu i dobro su ugirani i s puno gušta svirali.

Ne znam jel nakon njih i Elvisa Jacksona bio još neki band no Elvis Jackson je ono na kaj ću se koncentrirati.

Slovenski SKA Punk reggae HC metal band.
pravi veseljaci prvo kaj su napravili da su bacili šlauf za kupanje u pubiku s kojom s epubika nabacivala i počeli prašiti. Užasno puno enrigije genijalna komunikacija s publikom. Hrpa rekvizita nakon šlaufa su u publiku poletili papirići i role WC papira, pa lopta s kojom s enažalost niej smjelo dugo nabacivati:(.

Stvrno su digli atmosferu do usijanja i vrhunac je bio kad je pjevač nestao sa stagea vrnuo se s luftićem i na njemu skočio u publiku. Publika ih je vrtaila na bis na bisu su odvirali tri pjesme.

Nakon njih dolazi po meni do jendog velikog promašaja naiem nakon apsolutne veselice su stavili najdepresivniji i mrčniji band cjelog festivala Mizar.
Meni apsolutno neshvatjivo, jer mi je trebalo neko vrijeme da se prešaltam na Mizar, koji su super svirali, tonac se očito potrudi za dva banda. Nažost su Mizar tek sa zadnje dviej tri pjesme ubrzali svirku i nažalsot to niej bilo dovljno da se publika probudi di kraja i nisu odvirali Devojku od Bronza: :evil: :evil: Velika šteta.

Nakon njih Phantsamagoria. Tonac opet naglo oglušio, backong vokal skoro glasniji od lead vokala, bas nepostoji.
Phantasmagoria je dobro prašila lai ej tonac uspio sve generalno zasrati.Do kraja niej pogodio pravu mjeru pa je tako na zadnjoj stavri ritam mašian bila toliko preglasna ada s etomi nadglasavo s nojm a sve ostalo se utoilo u buci od koje su meni još jučer uši zujale!

Inače bilo je i malo smjeha je rsee ako s ene varam nakon drueg pjesme becking efekt ponavlajo u nedogled a niej se dao zgasiti Tomi je pritiskao gumbe na kvaijaturama ali se efket niej dao ubiti.
Inače mi je ovo bila jedna od boljih svirki Phantasmagorie a čuo sam ih gro puta u svakavim prostorima.

Nakon Phansamagorie su došli Sonic ANgels Franscuski Garage Punk band veselog zvuka i basistice koja je tanak poput trešćice a ima najveći bas koji sam ikada vidio u životu, tonac opet spava, vokal pregasan.
Kak sam jedva stajao na nogama sma s epobrao spavat i d ajoš bude najbolej cjelu večer je neka bedasta kiša padala pa je bila oluja itd.

Da li su nakon Sonic Agelsa nastupili EKC tribuet band neznam znam da se na bregu još čula muziak odozdola ali jesu li svirali neznam.

Rezime:
Super organiziran festival s dobrim bandovima ja bi možd astavio malo više metal bandova al to sam ipak ja, Za sljedeću godinu promjeniti tonca, i možda dat gažu i nekim metal bandovima.
Idem obavezno i sliejdeće godine jer je sve bilo super od organizaciej preko mjesta održavanja do svirke.
Tko nije bio nek pati.

I na kraju veliko HVALA Tomi Phantasmi i Saša d'Dcultu na ovom festivalu! Dolazim i slijedeće godine.

Mozda zato sto percepcija blackera je u sumi za sjekirom nekom djevicom itd. Onaj kaj slusa death je zamazan krvlju i svugdje okolo su lesine, a ovaj kaj slusa sonatu sjedi za stolom u rozim tajicama i ljubicastom majicom dok boja bojanku sa zmajevima!
:D:D

Last edited by Isus on Tue Aug 30, 2005 9:15 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject: Re: Viva la Pola report
PostPosted: Wed Aug 17, 2005 8:48 pm 
Soul Reaver

Isus wrote:

ne znam zašto uspoređivati ta 2 festivala.

Isus wrote:
Hawk Metal boje su na ovogodišnjem Viva la Pola predstavljali : JA i zadnji dan sam sreo Phantom Agony, koja je tam bila po "službenoj pjevačkoj dužnosti".

ma daj?
inače, i JA sam bio tam :roll:

Isus wrote:
The Vibrators
KUD Idijoti
GRČ
Popeye
Father
Muškat Hamburg
Super Booster

Čini mi se da si zaboravio CZD, tj. Center Za Dehumanizacijo.
Slovenski punk-rockeri kojima sam stigao na kraj koncerta i čuo obradu legendarne "Lublana je bulana" još legendarnijih Pankrta

Isus wrote:
Dva banda su mi ostala u Pamčenju Popeye po kvaliteti svirke, 5 Puljanja koji su jako dobro uigrani i jako dobro vadaju instumentima.
Sviraju neku vrstu HC-a, dva vokala.
Gitarist životinja koji ima jednkao dobre žestoek riffove kao i solaže i basist koji j životinja malen i nizak a na basu izvodi ludarije.
Popeye su svoj nastup završili sa Sepulturom - Roots meni znak za prvo pravo benganje

Meni su oni bili zaista loši, te na trenutke komični.
Primjerice, poluozbiljno su parodirali (možda bolje reći da su obradili na svoj način) našu eurovizijsku pjesmu "Vukovi umiru sami". Zaista nepotrebno. Nije bilo smiješno. Niti zabavno.
Znaju svirati, ali glazba mi se jednostavno ne sviđa. I jedan vokal je sasvim dosta
btw. nije mi se čak ni svidjela obrada sepulture, čiji se uvod sastojao od mini medleya Pantere, SOAD-a i kaže frend Korn-a (to nisam primijetio)

Isus wrote:
Drugi band koji mi je ostao u pamčenju je GRČ, i to po užasu. Meni su bili beskrajno dosadni i nekak su se previše isfuravali, odnosno Grčili. :puke:

Legendarna riječka grupa. Odlčno su obavili svoj posao.
Meni uopće nisu bili dosadni. Glazba zaista dobra, a tekstovi ODLIČNI.
Možda nekima smeta recitacija kao neobična prezentacija tekstualnog dijela, meni nije.
KVLT

Isus wrote:
Nakon Popeye-a su došli KUD idijoti i tu moram spomenuti tonca, koji je apsolutno zasrao prvu polovicu njihovog nastupa, naime vokal je bio toliko tih i toliko u pozadini da ga se skoro uopće nie ni čulo a kad ga se čulo onda jako mutno, uzaludno se vikal trudi toncu skrenut pažnu da digne vokal gore al obvaj je to uspješno ignorirao. Nakon što je skužio je digao vokal ali je prenaglasio bubnjeve i previše spustio bas, neznam jel on bio gluh pijan ili oboje ili jednostavno glup.

Idijoti su svirali jako dobro iako nisu odsvirali Bandijeru rossu na početku kako su najavili. Na njihvom nastupu je Uljanik bio krcat i atmosfera je bila stvaro genijalna. Jednino kaj je ventilacija loša pa je bilo zagušljivo i užasno vruće tak da sam nakon idijota izgledao kao da sam se tuširao.

što se tiče zvuka, činio mi se sasvim u redu. svi su se instrumenti čuli sasvim dobro kao i vokal.
možda zato jer sam bio u prvom redu.
što reći, odsvirali su sve hit do hita. atmosfera zaista fantastična

Za Vibratore sam imao premalo snage da ih odgledam dokraja, što od puta, što šestosatnog alkoholiziranja (ionako smo morali još dopješačiti do pola sata udaljene plaže na kojoj smo spavali).
Rekli su poslije da je svirala i grupa Father, i to navodno jako dobro

Isus wrote:
Žestoki Githic band koji su mi se jako svidjeli i imali dobru komunikaciju s publikom, nakon kaj su završili su ljudi tražili bis ali im nisu dali nažalost posebice s obzirom na sljedeći band.

Hajde, glazba je još i bila prolazna, no outfit članova nije. :lol:
Komunikacija s publikom se svodila na to da pjevač poziva ljude da se približe stage-u. Nekakva skupina djece se priblžila, te su tražili bis.
Naravno (srećom), to se nije dogodilo

Isus wrote:
Sljedeći su bili Autumn Clan austrijski Gothic koji su prvo sto godina našelavali instrumente a onda bili beskrajno dosadni i imali klvaijature na play back ( nisu ih imali niti na stageu). LAME!

Nakon njih su došli Oružjem protivu otimčara iz SCG, zabavni Punk rock band sa ženskim voklaom i veselim tonom , fino su digli atmosferu i dobro su ugirani i s puno gušta svirali.

tu ću se složiti s tobom

Isus wrote:
Elvis Jackson, slovenski SKA Punk reggae HC metal band.
pravi veseljaci prvo kaj su napravili da su bacili šlauf za kupanje u pubiku s kojom s epubika nabacivala i počeli prašiti. Užasno puno enrigije genijalna komunikacija s publikom. Hrpa rekvizita nakon šlaufa su u publiku poletili papirići i role WC papira, pa lopta s kojom s enažalost niej smjelo dugo nabacivati:(.

Stvrno su digli atmosferu do usijanja i vrhunac je bio kad je pjevač nestao sa stagea vrnuo se s luftićem i na njemu skočio u publiku. Publika ih je vrtaila na bis na bisu su odvirali tri pjesme.

Njihova glazba nije mi baš bila sasvim po volji. Ubijale su me reggae/ska dionice. Zato je scenski nastup bio zabavan i originalan (vidi gore).

Nažalost, poradi neispavanosti i (manjeg) utjecaja alkohola na Mizaru sam ostao samo nekoliko pjesama. No to što sam čuo zaista me oduševilo i ponukalo da ozbiljnije istražim njihovu diskografiju

Rezime: nabavite si dobar smještaj i bit će sve OK

Profile  

PostPosted: Thu Aug 18, 2005 6:53 pm 
Soul Reaver

Ivica wrote:
Isus wrote:

Zato jer su oba najvljivana kao spekatakl

Isus wrote:

Ivica wrote:
ma daj?

A jebi ga,

Isus wrote:
The Vibrators
KUD Idijoti
GRČ
Popeye
Father
Muškat Hamburg
Super Booster

Ivica wrote:
Čini mi se da si zaboravio CZD, tj. Center Za Dehumanizacijo.
Slovenski punk-rockeri kojima sam stigao na kraj koncerta i čuo obradu legendarne "Lublana je bulana" još legendarnijih Pankrta

Ups, da i meni je sinulo.

Isus wrote:
"]

Ivica wrote:
što se tiče zvuka, činio mi se sasvim u redu. svi su se instrumenti čuli sasvim dobro kao i vokal.

Bio sam i ja u prvom redu i znam da je pjevač non stop pokazivao na sebe i pokazivao gore gledajući prema toncu.

Ivica wrote:
Za Vibratore sam imao premalo snage da ih odgledam dokraja, što od puta, što šestosatnog alkoholiziranja (ionako smo morali još dopješačiti do pola sata udaljene plaže na kojoj smo spavali).
Rekli su poslije da je svirala i grupa Father, i to navodno jako dobro

Također i ja sam otišao prije kraja Vibratorsa.

Isus wrote:
Žestoki Gothic band koji su mi se jako svidjeli i imali dobru komunikaciju s publikom, nakon kaj su završili su ljudi tražili bis ali im nisu dali nažalost posebice s obzirom na sljedeći band.

Ivica wrote:
Komunikacija s publikom se svodila na to da pjevač poziva ljude da se približe stage-u. Nekakva skupina djece se priblžila, te su tražili bis.

Pa sad ja sebe ne bih spomenuo djetetom.
Meni su svirali dobro.
Bolje da su oni svirali nego Autumn Clan.

Isus wrote:

Ivica wrote:
tu ću se složiti s tobom

Drago mi je da se bar u nečem slažemo.

Isus wrote:
Elvis Jackson, slovenski SKA Punk reggae HC metal band.

Ivica wrote:
Njihova glazba nije mi baš bila sasvim po volji. Ubijale su me reggae/ska dionice. Zato je scenski nastup bio zabavan i originalan (vidi gore).

Nažalost, poradi neispavanosti i (manjeg) utjecaja alkohola na Mizaru sam ostao samo nekoliko pjesama. No to što sam čuo zaista me oduševilo i ponukalo da ozbiljnije istražim njihovu diskografiju

Rezime: nabavite si dobar smještaj i bit će sve OK

Mene je jedino zasmetalo da su nakon najveselijeg banda stavili najmračniji. Možda je trebalo između njih staviti Phantasmagoriu.

Šator na livadi je sasvim dovoljan, ma čak i vreća. A inače Rojc je tamo ima tri kata.

Mozda zato sto percepcija blackera je u sumi za sjekirom nekom djevicom itd. Onaj kaj slusa death je zamazan krvlju i svugdje okolo su lesine, a ovaj kaj slusa sonatu sjedi za stolom u rozim tajicama i ljubicastom majicom dok boja bojanku sa zmajevima!

Last edited by Isus on Fri Aug 19, 2005 6:12 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Thu Aug 18, 2005 9:12 pm 
Soul Reaver

daj malo uredi quote, neda mi se čitat ovak zbrčkano :?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 19, 2005 6:13 pm 
Soul Reaver

evo sređeno.

Profile  

PostPosted: Fri Aug 19, 2005 7:15 pm 
Soul Reaver

Isus wrote:
Ivica wrote:
Isus wrote:

Zato jer su oba najvljivana kao spekatakl

da. eto, vidjeli smo kako je koji prošao...
:lol:

Isus wrote:

Ivica wrote:
ma daj?

Isus wrote:
A jebi ga,

no dobro, najavio sam to u "događanjima"
valjda nisi vidio
Isus wrote:

Ivica wrote:

Isus wrote:
Bio sam i ja u prvom redu i znam da je pjevač non stop pokazivao na sebe i pokazivao gore gledajući prema toncu.

moguće da nisam primijetio
bitno da je meni bilo odlično

Isus wrote:
Žestoki Gothic band koji su mi se jako svidjeli i imali dobru komunikaciju s publikom, nakon kaj su završili su ljudi tražili bis ali im nisu dali nažalost posebice s obzirom na sljedeći band.

Ivica wrote:

Isus wrote:
Pa sad ja sebe ne bih spomenuo djetetom.

to je relativna stvar
Isus wrote:
Meni su svirali dobro.

meni "prolazno"
Isus wrote:
Bolje da su oni svirali nego Autumn Clan.

ovo te nisam skužio

Isus wrote:
Šator na livadi je sasvim dovoljan, ma čak i vreća. A inače Rojc je tamo ima tri kata.

da nisam imao poprilične materijalne vrijednosti, pao bi na livadi ispred kluba.
može bit problema ako bude jaka kiša / nevrijme kakvo je bilo u nedjelju, pa stoga...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 19, 2005 7:21 pm 
Soul Reaver

Mislio sam da je bilo bolje da je svirala Fetisha još koju stvar a ne Autumn Clan.

Ma šator izdrži nevrijeme bez beda, znam jer sam bio u njemu i izašao suh.

Manja ti je mogućniost da će te netko orobit na livadi ispred kluba nego na plaži. Frendu su prošle godine na plaži dignuli ruksak tjekom nći.

Ipak mi je bio najbolji natpis kaj je bio na zidu, ne parkirati aute mogućnost od urušenja zida:D:D

Po godinama 100% nisam djete, niti tinejdžer ;).

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]