All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Hypocrisy - Virus
PostPosted: Tue Nov 08, 2005 11:33 am 
Soul Reaver

Image

Tracklist:

1. XVI
2. Warpath
3. Scrutinized
4. Fearless
5. Craving for Another Killing
6. Let the Knife Do the Talking
7. A Thousand Lies
8. Incised Before I've Ceased
9. Blooddrenched
10. Compulsive Psychosis
11. Living to Die

Postava:

Peter Tägtgren
Andreas Holma
Mikael Hedlund
Horgh

Nakon samo godinu dana i nakon genijalnog The Arrival albuma, Hypocrisy je pokazao da je na samom vrhuncu svog stvaralaštva! Teško je uskladiti tempo njihovog rada i ustvari, teško je naći formulu po kojoj Hypocrisy uspijeva stvarati odličnu muziku i stvarati odlične albume nakon prethodno objavljenog odličnog albuma! I to samo u godinu dana razmaka! Još kad se uzme u obzir da su non stop po turnejama te da neki sudjeluju i u drugim projektima (Pain, Bloodbath), čovjek se pita odkuda crpe tu snagu. Kao što je već poznato, ovaj "novi" Hypocrisy sadrži neke nove ljude koji su se odlično iskazali na prijašnjem albumu i pokazali gdje im je mjesto! Upravo s njima bend je uvelike dobio na samoj kvaliteti. Kako je The Arrival odlično death-metal djelo, očekivalo se da će Hypocrisy opet uzvratiti istom mjerom! No nismo očekivali da će biti baš ovakvom! Sam album otvara kratki intro - XVI nakon kojega dolazi do eksplozije! Slijedi Warpath - možda i jedna od najbržih pjesama koju je ovaj bend ikada isklesao! Nadasve odlični rifovi a Peterov vokal je izvan svake razine! Žestina i brzina na samom početku uz izvrsan refren! Nakon prve bombe dolazi stvar za koju je snimljn i spot no nažalost ga još nisam uspio nigdje "uhvatiti". Stvar je Scrutinized u kojoj bend govori o tehnološkoj ovisnosti čovječanstva no i jednog tehnološkog "zatvora" u kojem se svi nalazimo. Inače, ova tema se prožima gotovo na cjeli album. Četvrta stvar i meni najbolja na albumu je Fearless! Jednostavno predobro da bude istinito! Odličan tekst i odlične melodjie!! Bomba broj dva!!!! Peta stvar je krvoločna Craving for Another Killing! Veoma agresivna pjesma koja me pomalo podsjeća na priločno starije radove Hypocrisya (Penatrelia recimo)! Bomba broj tri a nakon nje dolazi i četvrta - Let the Knife Do the Talking koja mi se odlično nadovezuje na prethodnu stvar! Sedma stvar je A Thousand Lies - poprilično jedna narkomanska pjesma (kada sam prvi put pročitao teks odmah sam se sjetio Painpve pjesme - Injected Paradise). Sljedeća je prava Hypocrisy stvar - Incised Before I've Ceased koja kao da je nastala u vremenu snimanja Abducted albuma! Riječ je o Peterovim depresivnim razmišljanjima o ovome svijetu te se prožima jedna metafora seciranja. E sad dolazi jedna poprilično nasilna Blooddrenched pjesma koja u prvi plan stavlja jednu krvožedno ludilo i opcesiju ubijanja a sama žrtva je neka žena, vjerovatno prostitutka (you're my chainsaw-butchered whore ). Još jedna bomba puna vulgarnih scena (yeah!!)! Compulsive Psychosis dolazi i nastavlja dosadašnje razvaljivanje te govori o jednom poremećenom ili bolje rećeno hipnotiziranom manijaku koji kolje okolo po naredbi mrtvih ljudi koje viđa uokolo! Službeno zadnja pjesma je jedna laganija i depresivna stvar - Living to Die u kojoj se vidi još jedno nihilističko stajalište tekstopisca te i tu završava saga o tehnološkom "zatvoru" ljudi i njihovim posve neutraliziranim životima! Pjesma stoju uz bok ostalim sličnim završnim stvarima kao All turns black, Deathrow (No Regrets), Paled Empty Sphere te The Final Chapter. Ako imate Limited edition dobivate i dvanaestu odličnu pjesmu bez naziva te bonus DVD sa snimljnim nastupom od 12 pjesama:

1. Born Dead Buried Alive
2. Fusion Programmed Mind
3. Adjusting the Sun
4. Eraser
5. Turn the Page
6. Fire in the Sky
7. Necronomicon
8. Slaves to the Parasites
9. Reborn
10. Roswell 47
11. God is a Lie
12. Deathrow

Nakon ovoga odličnog limited izdanja čovjek ne može ostati ravnodušan! Album je sniman u Abyss studiju (što je već zagarantirana kvaliteta) a produkcija je dovedena do savršenstva! Gitare su prelude, bubnjevi razaraju a Peterov vokal je i dalje jedan od najboljih vokala u današnjem death metal žanru! Ako vas album u trajanju 48 minuta ne oduševi, onda vas mora oduševiti bonus DVD. Razlika cjene od običnog albuma i limited je samo 10kn a dobije se puno više! Za sve one koji nisu slušali Hypocrisy
preporučam ovaj album, pogotovo DVD da se upoznaju sa ovom mašinerijom a za ostale Hypocrisy fanove se nema nikakvih riječi već da se ovo mora imati! OBAVEZNO!!!

Po meni kandidat za najbolji Death-metal album ove godine!!

ocjena 9/10

Profile  

Post subject:
PostPosted: Mon Sep 11, 2006 3:58 pm 
Unplugged

Dobra recenzija, da odmah komentiram.
No, ubuduce, kada budes pisao recenzije, pisi ih preglednije... :wink:
No, sve u svemu, jako dobro napisano.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Sep 19, 2006 8:04 pm 
Soul Reaver

Moja ocjena je 7, možda bi bila malo manja da nema Fearless koja po meni "diže" cijeli album! :D

Nor any drop to drink.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jul 17, 2007 10:38 pm 
Maradeur

dobra recenzija, vidi se trud :)

inače bi dao 8/10. Nisam neki pretjerani fan njihov ali ovaj album razara.
posebno stvar Warpath. 8)

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]